Clicks205

Moc veľkého cieľa. Vyznač si aj Ty pred seba nejaký veľký cieľ a potom naň nikdy nezabúdaj

Anton Čulen
2
Každý z nás vo svojej prirodzenosti túži po tom, aby vynikol a chce dosiahnuť nejaký veľký a vznešený cieľ. Niet človeka, ktorý by nechcel, aby si ho aj iný vážili a mali v úcte. Po veľkých, nebezpeč…More
Každý z nás vo svojej prirodzenosti túži po tom, aby vynikol a chce dosiahnuť nejaký veľký a vznešený cieľ. Niet človeka, ktorý by nechcel, aby si ho aj iný vážili a mali v úcte.

Po veľkých, nebezpečných a odvážnych skutkoch zvlášť túžia mladí chlapci. Veď kto by nechcel byť odvážnym moreplavcom ako Odyseus, udatným bojovníkom ako Winetou, alebo neporaziteľný ako Jackie Chan, či riadiť vesmírnu loď ako Luke Skywalker.

Vyznač si aj Ty pred seba nejaký veľký cieľ a potom naň nikdy nezabúdaj. Všetku svoju silu a energiu sústreď na dosiahnutie tohto veľkého cieľa. Je možné, že už o niekoľko mesiacov, alebo rokov dosiahneš svoj cieľ, ale je možné aj to, že ho nedosiahneš nikdy.

To ale vôbec nie je dôležité. Dôležité je to, aby si všetku svoju silu a vôľu sústredil na dosiahnutie tohoto cieľa. Sústredením svojich myšlienok a plánov sa nepochybme dostaneš oveľa bližšie k svojmu cieľu aj keď sa ti najprv zdal nedosiahnuteľný. Každý, kto všetku svoju energiu sústredí na dosiahnutie určitého cieľa, bude v sebe denne objavovať novšie a novšie sily, o ktorých predtým ani nevedel.

Koľko sily, odvahy a energie sa v tebe skrýva poznáš až vtedy, keď sa zo všetkých síl pustíš do práce za dosiahnutie tohto veľkého cieľa. Až vtedy spoznáš, čo všetko môžeš dosiahnuť, ak máš pevnú vôľu.

Takto by si si mohol zaumieniť, že za každých okolností odstrániš nejakú slabosť, alebo zlozvyk, ktorý máš. Napríklad prehnané vysedávanie pri počítačových hrách, videu, alebo televízii. Alebo sa pousiluješ opraviť si na koncoročnom vysvedčení známku z anglického jazyka a matematiky, aj keby ťa to malo stáť neviem koľko námahy.

Môžeš sa napríklad ako samouk začať učiť nemecky a venovať tomu denne aspoň pol hodiny. Ale nezabudni každý deň bez výnimky pol hodiny! Kde milióny prestali, tam ty začni pracovať.

Mimo týchto si ale zaumieň aj jeden veľký cieľ. Ideálne by bolo, keby si každý mladý človek zaumienil, že sa chce stať vynikajúcim vedcom, vzdelaným géniom či popredným a charakterným politikom a za tým vytrvalo a nebojácne kráčal. Neplytvaj drahocennou energiou a čo si si zaumienil, aj vykonaj. Uvidíš, čo všetko dokáže moc veľkého cieľa.

Anton Čulen

alianciazanedelu.sk/archiv/1936
Samson1
Když se člověk dobře podívá, tak nejlepší plány a sny s námi má Bůh jak tu, tak tam. Jen někdy musíme škrtnout ty své, bo nějak překáží. No Neboť je psáno, že na lidskou mysl nevstoupilo to, co Bůh připravil těm kdo ho milují.
Anton Čulen
G. Papini a jeho nadčasová odpoveď marxistickým pseudoteológom na ich hoaxi o popieraní zmŕtvychvstania Pána Ježiša Krista
alianciazanedelu.sk/archiv/1939