pl.news
2.9K

Doszło do wymiany listów w sprawie twierdzenia z Abu Zabi między Franciszkiem a bp Schneiderem

Kazachski biskup Athanasius Schneider powiedział w udzielonym 2 maja Exklusiv-Interview mit Bischof Athanasius Schneider zum Abu Dhabi Dokument wywiadzie, że poczynione przez Franciszka w Abu Zabi …More
Kazachski biskup Athanasius Schneider powiedział w udzielonym 2 maja Exklusiv-Interview mit Bischof Athanasius Schneider zum Abu Dhabi Dokument wywiadzie, że poczynione przez Franciszka w Abu Zabi twierdzenie nadal jest w mocy, bo ani Franciszek, ani Watykan publicznie go nie unieważnili.
W Abu Zabi Franciszek podpisał dokument mówiący o tym, że przeciwne Chrystusowi religie są "pożądane przez Boga".
Prywatnie Franciszek skorygował to twierdzenie dwukrotnie: w czasie wizyty Ad Limina Schneidera 1 marca i 5 marca w liście do niego.
Franciszek zaznaczył, że miał na myśli "wolę dopuszczającą", a nie "pozytywną". Schneider w liście z 25 marca błagał o publiczne powtórzenie tego wyjaśnienia.
W konsekwencji Franciszek powiedział 3 kwietnia na Audiencji Generalnej, że dopuszczająca wola boża pozwala na istnienie religii.
Schneider nazywa to "małą poprawą", ale krytykuje Franciszka, ponieważ ten nie odniósł się bezpośrednio do twierdzeń z Abu Zabi i nie powiedział, że jedyną religią istniejącą …More