Coburg
11K

V Čečensku oslávili Putinove narodeniny sformovaním 20.000 bojovníkov

07.10.2022 12:32

Share

V Chankale sa dnes, 7. októbra, koná slávnostná prehliadka čečenských jednotiek venovaná 70. narodeninám ruského prezidenta Vladimira Putina. Slávnosti sa zúčastňuje 20.000 bojovníkov silových štruktúr republiky.

Na oslave je prítomný aj šéf Čečenska Ramzan Kadyrov a úradujúci šéf DĽR Denis Pušilin.

„Zvolal som vás, aby som celému svetu opäť dokázal, že až do konca budeme brániť záujmy nášho štátu: tradície, rodinné zvyky a náboženstvo. Veď nie pre toto žili naši predkovia stáročia podľa adatov a bránili Korán, aby nám dnes duševne chorí Európania vnucovali satanskú ohavnosť. Asi 10.000 našich obetavých synov už bojuje v prvej línii. V týchto dňoch pôjdu do zóny špeciálnej vojenskej operácie ďalšie špeciálne pluky. Každý deň prichádzajú do republiky dobrovoľníci, ktorí dôverujú našim inštruktorom a chcú sa pridať k oddielom „Achmat“. Toto je konsolidácia ruskej spoločnosti, o ktorej snívali Achmat-Chadji Kadyrov a Vladimir Putin. Západné spravodajské agentúry viedli informačnú vojnu, ktorá sa snažila presvedčiť Rusov, že Čečenská republika nie je súčasťou Ruska. Ale dokázali sme, že my, Čečenci, sme neoddeliteľnou súčasťou veľkej ruskej rodiny,“ Kadyrova citovali noviny „Čečnja sevodňa“.

Odsúdil aj tých, ktorí v ťažkých časoch opúšťajú svoju vlasť.

„Takýmto zbabelcom radím, aby si obliekli sukne a zmenili si mená na ženské, hoci naše ženy v histórii mali odvahu bojovať až do konca rovnako ako muži. Dnes je v krajine vyhlásená čiastočná mobilizácia a to stačí na to, aby si každý občan splnil svoju povinnosť a ponúkol svoje schopnosti užitočné v boji. Pozrite sa, ako sú ľudia na Ukrajine násilne ťahaní do vojenských úradov pre registráciu a zaraďovanie. Spomeňte si, ako sa v časoch Stalina báli odvodov, no potichu išli na front. A pozrite sa, ako teraz Vladimir Putin vedie starostlivú mobilizáciu. Musíme k tomu pristupovať s rešpektom a pochopením. Na záver svojho prejavu chcem povedať, že bez ohľadu na to, ako sa špeciálne vojenská operácia Ruska skončí, satanistov a čečensky hovoriacich šaitanov porazíme do posledného kdekoľvek na svete,“ dodal.

Kadyrov zablahoželal prezidentovi k jeho 70. narodeninám.

„V mene nás všetkých, čečenského ľudu, mu chcem zaželať zdravie, lásku v rodine, v štáte bezpečnosť. Obyvatelia Ruskej federácie sa zjednotili okolo nášho prezidenta a bránili našu nezávislosť, svoje vlastné ja.“

Počas prehliadky vystúpili aj staršinovia, teológovia a rodičia bojovníkov zúčastňujúcich sa na špeciálnej operácii.

V Čečensku oslávili Putinove narodeniny sformovaním 20.000 bojovníkov

Share
Metod
Salaj alejkum!