przeciwherezjom
Orbán szlachetny człowiek. Idzie do przodu. Być może wie, kim naprawdę jest Bergoglio - masonem i antypapieżem, ale próbuje ugrać co nieco dyplomacją. Nie powinno się upokarzać choćby małych przejawów dobra. Z innej beczki. Niedawno rozmawialiśmy z szefową... punktu szczepień. I co? Ano robi na swój sposób naprawdę dobrą robotę. Wie doskonale, że to rzeź, wie, że gdyby nie zgodziła się zrobić …More
Orbán szlachetny człowiek. Idzie do przodu. Być może wie, kim naprawdę jest Bergoglio - masonem i antypapieżem, ale próbuje ugrać co nieco dyplomacją. Nie powinno się upokarzać choćby małych przejawów dobra. Z innej beczki. Niedawno rozmawialiśmy z szefową... punktu szczepień. I co? Ano robi na swój sposób naprawdę dobrą robotę. Wie doskonale, że to rzeź, wie, że gdyby nie zgodziła się zrobić punktu to zrobiono by gdzie indziej. A ona i jej pracownicy przed zaszczepieniem informują nieszczęśników o konsekwencjach "zbawczej" (tak ją ludzie nazywają popełniając świętokradztwo) szczepionki i ...rezygnują. Wielu, naprawdę wielu dorosłym i dzieciom uratowała już życie!!! Dobry Bóg przyjmuje nasze dobre czyny, mniejsze czy większe i w swoim wielkim Miłosierdziu je pomnaża.
Konfederacja Korony Polskiej
Orban ciągle zaciemniony i nie wie kim jest Bergoglio i komu na prawdę służy !
Włączamy myślenie
Włączamy myślenie
PiotrM
ponieważ Orbán jest chrześcijaninem, a Franciszek konformistą. 😂
V.R.S.
Jeśli chodzi o konformizm to trafił swój na swego a jeśli chodzi o chrześcijaństwo Orban ma się tak do Franciszka jak zięć Jared do dobrego wujka Sorosa albo inaczej - jak Trump do Bidena czy Jarosław Kaczyński do Trzaskowskiego Rafała. To znaczy są to dwie strony tego samego medalu dla ciemnego ludu, który ma sobie wybrać, która mu się bardziej podoba. A normalny zdrowy człowiek fałszywą monetą …More
Jeśli chodzi o konformizm to trafił swój na swego a jeśli chodzi o chrześcijaństwo Orban ma się tak do Franciszka jak zięć Jared do dobrego wujka Sorosa albo inaczej - jak Trump do Bidena czy Jarosław Kaczyński do Trzaskowskiego Rafała. To znaczy są to dwie strony tego samego medalu dla ciemnego ludu, który ma sobie wybrać, która mu się bardziej podoba. A normalny zdrowy człowiek fałszywą monetą nie płaci ani jej nie przyjmuje.
Tymoteusz
Tak się teraz zastanowiłem nad tym, kim jest fałszywy prorok? (oczywiście w nawiązaniu do Jorge Bergoglio) i wychodzi mi, że głupota i niczym nieuzasadniona pycha (wynikająca zresztą właśnie z głupoty) oraz fałszywa skromność, dają nam właśnie apokaliptycznego fałszywego proroka - Jorge Bergoglio zwanego błędnie przez wielu katolików „papieżem Franciszkiem”...
EON shares this
5
Wymowne
justuss
Jan Zbigniew wojan
ONI wszyscy siebie warci !
justuss
Orban oczywiście, 😱 przepraszam Orbana za literówkę
justuss
Urban okazuje się bardziej katolicki niż niby katolicki papież 🤔
V.R.S.
Jak napisałem pod wersją angielską - gdyby Franciszek znał historię Kościoła i Europy to mógłby łatwo Orbana po takim geście ustawić na właściwym miejscu a nawet ośmieszyć:
1. Mongołowie nie byli wówczas muzułmanami.
2. Innocenty IV był jednym z wielkich papieży tej epoki.
3. Bela IV był wielkim ale dłużnikiem żydowskich lichwiarzy.
Lichwiarzy tych sprowadził na Węgry (H. Graetz chwali się w …More
Jak napisałem pod wersją angielską - gdyby Franciszek znał historię Kościoła i Europy to mógłby łatwo Orbana po takim geście ustawić na właściwym miejscu a nawet ośmieszyć:
1. Mongołowie nie byli wówczas muzułmanami.
2. Innocenty IV był jednym z wielkich papieży tej epoki.
3. Bela IV był wielkim ale dłużnikiem żydowskich lichwiarzy.
Lichwiarzy tych sprowadził na Węgry (H. Graetz chwali się w swojej Historii Żydów, napisanej w XIX w., więc bez uprzedzeń nowej narracji po holokauście, że finansjera żydowska przyszła by budować "prymitywne" Węgry: "Lud Węgier i Polski, który nie porzucił jeszcze swego pierwotnego stanu barbarzyństwa i swej wojowniczej dzikości, bardziej potrzebował usług Żydów niż narody i państwa środkowej oraz zachodniej Europy"). Żydzi w zamian za kasę dla Beli na wielkie projekty odbudowy po najeździe mongolskim 1242 dostali wielkie przywileje - w tym ściągali z nieszczęsnych autochtonów podatki. Eldorado skończyło się po śmierci Beli - Kościół i możni węgierscy doprowadzili do synodu w Budzie (1279) i część koncesji dla lichwiarstwa odwołano.
więcej: wordpress.com/2019/07/05/talmud-mongolowie-i-polska-w-budowie/

To odwoływanie się przez Orbana (z Grupy Wyszehradzkiej+) do Beli IV w sporze z Innocentym IV jest zatem b. znamienne i symboliczne.
justuss
no to ciekawe kim bylibyśmy gdyby mongołowie zdobyliby nasze ziemie? w XIV-XV w. rozpoczęła się kolejna fala podbojów muzułmańskich, które prowadzili Turcy osmańscy. Swoje imperium utworzyli oni kosztem Bizancjum, Bułgarii i Serbii. Państwom Europy łacińskiej – poza Węgrami – ich ekspansja wówczas nie zagroziła.
One more comment from justuss
justuss
Religia Mongołów – zespół wierzeń ludów stepowych w Azji. Wraz z podbiciem przez Mongołów bardziej cywilizowanych narodów szamanizm ustąpił miejsce religiom monoteistycznym. W wielkim chanacie chińskim zapanował buddyzm, duże wpływy zyskało też chrześcijaństwo obrządku nestoriańskiego. W Iranie Hulagidów, mimo wpływu nestorianizmu, po długiej walce pod koniec XIII wieku zapanował …More
Religia Mongołów – zespół wierzeń ludów stepowych w Azji. Wraz z podbiciem przez Mongołów bardziej cywilizowanych narodów szamanizm ustąpił miejsce religiom monoteistycznym. W wielkim chanacie chińskim zapanował buddyzm, duże wpływy zyskało też chrześcijaństwo obrządku nestoriańskiego. W Iranie Hulagidów, mimo wpływu nestorianizmu, po długiej walce pod koniec XIII wieku zapanował islam. Podobnie rzecz się miała ze Złotą Ordą i chanatem Czagatajów, które jeszcze wcześniej stały się krajami muzułmańskimi.
V.R.S.
@justuss
"no to ciekawe kim bylibyśmy gdyby mongołowie zdobyliby nasze ziemie? w XIV-XV w. rozpoczęła się kolejna fala podbojów muzułmańskich, które prowadzili Turcy osmańscy."

1. Co do ma do rzeczy? Tj. wyciągnięcia przez Orbana dokumentu w kompletnym oderwaniu od historycznego kontekstu.

2. A zastanawiał się pan co by było gdyby na Księżycu istniały przyjazne warunki do rozwoju życia? Bo …More
@justuss
"no to ciekawe kim bylibyśmy gdyby mongołowie zdobyliby nasze ziemie? w XIV-XV w. rozpoczęła się kolejna fala podbojów muzułmańskich, które prowadzili Turcy osmańscy."

1. Co do ma do rzeczy? Tj. wyciągnięcia przez Orbana dokumentu w kompletnym oderwaniu od historycznego kontekstu.

2. A zastanawiał się pan co by było gdyby na Księżycu istniały przyjazne warunki do rozwoju życia? Bo niektórzy lubią takie rozważania a mi szkoda czasu na takie dywagacje. Docieranie do rzeczywistości jaką jest, jest wystarczająco interesującym i zajmującym czas zajęciem.

3. Co do Turków, to:
- spychając Turków Mongołowie przyczynili się do ich migracji na zachód a zatem pośrednio do późniejszej ekspansji,
- likwidując sułtanat Rumu Turków seldżuckich przyczynili się pośrednio do powstania państwa Osmanów.
Niemniej, z Turkami Mongołowie walczyli, co miało dla Europy i swoje dobre strony. Np. znany Tamerlan (Timur Chromy) w roku 1402 skutecznie zahamował ekspansję turecką na Europę na kilkadziesiąt lat (było to po fatalnej klęsce krucjaty pod Nikopolis).
justuss
Innocenty IV papież od 25 czerwca 12437 grudnia 1254, lust króla wegierskiego wm 1250 roku czyli 4 lata przed śmiercia papieża.
justuss
VRS proszę o skorygowanie faktów, bo podaje Pan nieścisłe i nieprawdziwe, a Orban ma rację to wymowny gest dla Franciszka, który nie wiadomo czy zrozumie, bo on te hordy zaprasza do Europy niszcząc ja. Jesli ktoś tego nie rozumie, to obudzi sie jak będzie za późno.
V.R.S.
@justuss
"proszę o skorygowanie faktów, bo podaje Pan nieścisłe i nieprawdziwe"
---
A ja proszę albo o podanie, które fakty są nieścisłe lub nieprawdziwe albo przeprosiny za oszczerstwo.
V.R.S.
@justuss
Aby panu jeszcze bardziej ukazać idiotyzm (albo obłudę plus celowe odwołanie się do konkretnej tradycji, co zważywszy na specyfikę składu "Grupy Wyszehradzkiej" w ostatnim okresie uważam za bardziej prawdopodobne) gestu Orbana dodam że na Węgrzech już wówczas byli mahometanie - migrujący przed Mongołami Połowcy, którym królowie węgierscy, w tym Bela IV, dawali schronienie, zachęcając do.…More
@justuss
Aby panu jeszcze bardziej ukazać idiotyzm (albo obłudę plus celowe odwołanie się do konkretnej tradycji, co zważywszy na specyfikę składu "Grupy Wyszehradzkiej" w ostatnim okresie uważam za bardziej prawdopodobne) gestu Orbana dodam że na Węgrzech już wówczas byli mahometanie - migrujący przed Mongołami Połowcy, którym królowie węgierscy, w tym Bela IV, dawali schronienie, zachęcając do... imigracji (co może pan wyczytać nawet na anglojęzycznej wikipedii), co wywoływało konflikt z Rzymem po postanowieniach Soboru Laterańskiego IV.
Jeszcze przed inwazją mongolską Bela IV zwracał się do papieża Grzegorza IX z prośbą o zezwolenie na zatrudnienie w roli urzędników niechrześcijan, powołując się na trudną sytuację królestwa. W roku 1263 Urban IV, ponawiając skargi wcześniejszych papieży napomniał Belę że nadal zatrudnia jako urzędników żydów i Saracenów czyli muzułmanów.
por. np.
books.google.pl/books?id=S2J7DwAAQBAJ&pg=PA238&lpg=PA238&dq=urban+iv+hungary+saracens+jews&source=bl&ots=-m1VPxRvlE&sig=ACfU3U1IizlSPElF7lxCJX4TXewsEWo1jA&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwjz26ypvP7yAhVimYsKHd_ZDUQQ6AF6BAgJEAM
books.google.pl/books?id=QilobDXhObYC&pg=PA161&lpg=PA161&dq=council+buda+1279+documents&source=bl&ots=O99DMvG-BK&sig=ACfU3U3F2LFi3PwNnhVdBx1WTWpo9mHDkw&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwiq9YSauf7yAhWHvYsKHVeRBKEQ6AF6BAgSEAM
Augustyn z Hippony
Ten Orban, nie dość, że protestant, to jest pozbawiony miłosierdzia kryptolefebrysta, nie uznający Soboru Watykańskiego II.
Jak w ogóle Franciszek mógł się z kimś takim spotkać? Należy go banować, jak każdego takiego szowinistę ograniczonego.
V.R.S.
Orban to kalwin, rodzina żony jest katolicka, spotkanie miało zatem walor i charakter wybitnie ekumeniczny. A analogie historyczne - por. wyżej - i straszne, i śmieszne zarazem.
justuss
Religia Mongołów – zespół wierzeń ludów stepowych w Azji. Wraz z podbiciem przez Mongołów bardziej cywilizowanych narodów szamanizm ustąpił miejsce religiom monoteistycznym. W wielkim chanacie chińskim zapanował buddyzm, duże wpływy zyskało też chrześcijaństwo obrządku nestoriańskiego. W Iranie Hulagidów, mimo wpływu nestorianizmu, po długiej walce pod koniec XIII wieku zapanował …More
Religia Mongołów – zespół wierzeń ludów stepowych w Azji. Wraz z podbiciem przez Mongołów bardziej cywilizowanych narodów szamanizm ustąpił miejsce religiom monoteistycznym. W wielkim chanacie chińskim zapanował buddyzm, duże wpływy zyskało też chrześcijaństwo obrządku nestoriańskiego. W Iranie Hulagidów, mimo wpływu nestorianizmu, po długiej walce pod koniec XIII wieku zapanował islam. Podobnie rzecz się miała ze Złotą Ordą i chanatem Czagatajów, które jeszcze wcześniej stały się krajami muzułmańskimi.