vladinko0
78.8K
dr.kalynkij
sisifu
Aj viete co spievaju, ked tlieskate ???
johnfrax
Dodám,že pravý katolík sa nemôže určovať podľa spevu,či spieva Gregorián alebo z JKS,kde tiež sú gregoriánske melódie.V JKS sú v slovenskej verzii,sú každému obsahovo zrozumiteľné a vetky sú obsahom spievané modlitby.Niekto môže mať záľubu v Gregoriáne,a je zameraný len na formu,má z toho umelecký a možno aj duchovný zážitok,niekto spieva každú spievanú modlitbu srdcom a možno ani nemá dobrý …More
Dodám,že pravý katolík sa nemôže určovať podľa spevu,či spieva Gregorián alebo z JKS,kde tiež sú gregoriánske melódie.V JKS sú v slovenskej verzii,sú každému obsahovo zrozumiteľné a vetky sú obsahom spievané modlitby.Niekto môže mať záľubu v Gregoriáne,a je zameraný len na formu,má z toho umelecký a možno aj duchovný zážitok,niekto spieva každú spievanú modlitbu srdcom a možno ani nemá dobrý sluch,ale cítiť z jeho spevu úprimnú vieru.

To by sme zavrhli odsúdili,znevážili iné spevy,modlitby !

Ja osobne mám Gregorián rád.

Ale podľa toho sa nemôžem hodnotiť,že som pravý katolík.
Čo to je ,pravý katolík ?

Buď som katolík,alebo nie som,ak patrím do Katolíckej Cirkvi,som katolík,otázka je,či dobrý,zlý,vlažný,horúci,studený,pyšný,atď.
Z toho nebudeme súdení,či sme mali radi Gregorián,alebo iné nábožné spevy,ale či sme mali radi Boha a blížneho.
kathrinecavin
👏 👏 👏
dominikguzman
Mám rád, keď bratia dominikáni doprevádzajú liturgiu chorálom. A nie len liturgiu, ale aj rôzne obrady a slávnosti im vlastné už od čias, keď bola rehoľa založená. Proste to je tá pravá chrámová hudba. Som rád, že tu na východe to ešte nie je celkom mŕtve a tak sa u bratov bežne stretnem s chorálom. Niekedy spievajú bratia, inokedy zavolajú zbor, ktorý spieva chorál počas slávenia omše. Netreba …More
Mám rád, keď bratia dominikáni doprevádzajú liturgiu chorálom. A nie len liturgiu, ale aj rôzne obrady a slávnosti im vlastné už od čias, keď bola rehoľa založená. Proste to je tá pravá chrámová hudba. Som rád, že tu na východe to ešte nie je celkom mŕtve a tak sa u bratov bežne stretnem s chorálom. Niekedy spievajú bratia, inokedy zavolajú zbor, ktorý spieva chorál počas slávenia omše. Netreba zabúdať, že toto je original gospelová hudba pre Európu so stáročnou tradíciou.
ALMYRA
balzam na uško i na dušu... 👏
Gábi
Krásné. 👍