W skrócie .Co oznacza według Ukrainy czerwono - czarna flaga

oryginał :Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація Opublikowano 27 sierpnia 2020 o 16:21 ( Na obrazku jest co pisze Google ) Większość Ukraińców nie rozumie, co …More
oryginał :Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
Opublikowano 27 sierpnia 2020 o 16:21
( Na obrazku jest co pisze Google )
Większość Ukraińców nie rozumie, co oznacza czerwono-czarna flaga. Dlatego chcemy pokrótce wyjaśnić jego znaczenie i przedstawić kilka faktów historycznych.
Czerwono-czarna flaga była używana na początku XX wieku jako symbol ruchu protestacyjnego w krajach europejskich, Ameryce Łacińskiej i na kontynencie afrykańskim.
Jednak na Ukrainie czerwono-czarna flaga stała się popularna w środowiskach młodzieżowych, zwłaszcza w „Płaście uk.Пласті”, w latach 20. ubiegłego wieku, kiedy władze polskie w Galicji nie tolerowały używania przez Ukraińców niebiesko-żółtej flagi narodowej . W tym czasie piłkarze związku sportowego „Ukraina” występowali w czerwono-czarnych strojach, a ich flaga składała się z trzech pasów w barwach czerwono-czarnej.
Chociaż historia czerwono-czarnej flagi jako symbolu walki o wolność Ukrainy jest jeszcze starsza. Na słynnym obrazie …More
Urszula Rok
Czyli mają dwie flagi, inaczej jak inne kraje.