Clicks7
lv.news

Monsinjors Perlaska atstādināja kardinālu Beču

Monsinjors Alberto Perlaska iesniedza dokumentus, kas inkriminēja kardinālu Beču, raksta LaStampa.it (30. septembris).

Gadiem ilgi Perlaska bija Valsts sekretariāta Pirmās nodaļas administratīvā biroja vadītājs, kas pārvalda gandrīz 700 miljonus eiro.

2019. gada augustā viņš pēkšņi tika pārsūtīts uz Apustulisko centru un vēlāk atlaists.

Beču varēja apsūdzēt ne tikai par piesavināšanos, bet arī par palīdzības sniegšanu. Viens gadījums, iespējams, ir saistīts ar advokāti Nikolu Skillaci (advokātu birojs Libonati Jaeger), kura saņēma 200 000 eiro par vispārēju juridisko konsultāciju un vairāk nekā 150 000 eiro par virkni viņas norādītu profesionāļu.

Uzreiz pēc tam viņa izrakstīja vēl vienu rēķinu par 364 000 EUR, kuru Vatikāns atteicās apmaksāt. Tomēr Skillacei izdevās apiet veto un pat saņemt vēl 17 000 EUR. Neizskaidrojami konsultāciju pakalpojumi kopumā izmaksāja 711 000 eiro.

Itālijas uzņēmējs Džanluidži Torzi, kuru Vatikāns arestēja jūnijā, izrakstīja rēķinu par 5 miljoniem eiro kā konsultāciju par citiem Vatikānam ierosinātajiem darījumiem ar nekustamo īpašumu:

- viesnīca San Siro rajonā, Milānā
- pils Piazza Cavour, Milānā
- ēka Ņujorkas 5. avēnijā
- viesnīca Dubaijas izstādei.

Londonā ir ne tikai Sloane Avenue ēka. Vatikāna Valsts sekretariāts arī ieguldīja vēl 100 miljonus sterliņu mārciņu luksusa dzīvokļos Londonā Cadogan laukumā un Knightsbridge.

Attēls: Angelo Becciu, © Mazur/cbcew.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsElboyvhptl