16:37
Bos016
2301
wacula25wp.pl
przeciwherezjom Czy w Twojej głowie i texcie sama nakładała sobie tyle bzdur czy ktoś Ci w tym pomagał
przeciwherezjom
Te rozważania są zatrute. Wczoraj, gdy w kościele je usłyszałem to włosy mi się zjeżyły na głowie. Już w poprzednich miesiącach były złe, a te z Wniebowzięcia przebiły wszystko. Błędy. Bardzo mocno poniżona godność i misja Matki Bożej. Bóg dał misję zdeptania głowy piekielnego węża - pogromienia szatana właśnie Jej - zostało to zapowiedziane już w ks. Rodzaju. Autor (kim on jest???) tych …More
Te rozważania są zatrute. Wczoraj, gdy w kościele je usłyszałem to włosy mi się zjeżyły na głowie. Już w poprzednich miesiącach były złe, a te z Wniebowzięcia przebiły wszystko. Błędy. Bardzo mocno poniżona godność i misja Matki Bożej. Bóg dał misję zdeptania głowy piekielnego węża - pogromienia szatana właśnie Jej - zostało to zapowiedziane już w ks. Rodzaju. Autor (kim on jest???) tych rozważań sprzeciwia się wprost Słowu Bożemu, ukazując Matkę Najświętszą jedynie jako pomocnicę w pogromieniu diabła!!! Oczywiście, w istocie szatan został pokonany przez Chrystusa, ale Bóg chciał, by cała chwała z tego zwycięstwa nad szatanem przypadła biblijnej Niewieście czyli Najświętszej Maryi Pannie!
Drugi gruby błąd to przypomnienie archaicznego (błędnego przy okazji) opisu Wniebowzięcia. Autor słusznie przypomina potem treść dogmatu, w którym jest wyraźnie, że Maryja z duszą i ciałem została wzięta do nieba, a wcześniej przytoczony ów archaiczny-legendarny opis właśnie tej prawdzie się sprzeciwia! Najpierw wzięta dusza do nieba, po trzech dniach ciało, a potem w niebie obydwie części łączone przez Michała (archanioła???). I to ma być wzięcie z duszą i ciałem???!!!! To jakieś bajki i kpiny! Tak przecież wygląda śmierć wszystkich świętych i małych i wielkich. Jedyna różnica to w długości - tu ciało Maryi czekało trzy dni w grobie, a ciała świętych poczekają sobie nieraz tysiące lat. A już ten opis złączenia przez Michała to zupełna kpina nawet w wypadku świętych. I widać też prawdziwe poniżenie godności Matki Bożej przez porównanie z biblijnym wniebowzięciem proroka Eliasza! Sensowne jest tu przytoczenie czołowego wroga Kościoła w Polsce - abp Gądeckiego. Wcale mnie nie dziwi, że pozwolił sobie on przytoczyć ten poniżający godność Matki Bożej paszkwil. Wielki promotor Komunii św. na rękę, profanator Ciała Pańskiego, profanujący kościoły przez nakaz wylewania wody święconej, bezprawne zmiany w Liturgii chociażby Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej.... I to nie wszystko. A teraz jeszcze profanator godności Matki Najświętszej!