Clicks14
lv.news

Divi iemesli, kāpēc Francisks atlaida kardinālu Filoni

Kardināls Fernando Filoni (73 gadi) tika atlaists kā svarīgās tautu evaņģelizācijas kongregācijas prefekts, kaut arī viņa otrais piecu gadu termiņš tika apstiprināts līdz maijam 2021. gadā, un viņš bija labs administrators.

MarcoTosatti.com (11. decembris) atgādina, ka Filoni neatstāja savu nuncija amatu Irākā (2001. – 2006. Gads) ASV 2003. gada agresijas laikā, kad vairums vēstnieku devās ceļā.

Filoni arī sastapās ar antikatolisko bīskapu Ervīnu Krēutleru Amazones sinodē. Viņa jaunā loma Jeruzalemes Svētā kapa ordeņa lielmeistara amatā ir balva par darbiem.

Tosatti saskata divus Filoni atlaišanas iemeslus. Viņš ir stipra rakstura cilvēks, kurš uzdrošinājās stāties pretī Franciskam. Pēc Tosatti teiktā, Francisks pēc auditorijas ar Filoni bieži bija sliktā garastāvoklī. Tas būtu pietiekams iemesls, lai izspiestu Filoni no posteņa, ņemot vērā Franciska "despotisko personību" (Tosatti).

Kā otru iemeslu Francisks vēlējās reklamēt Filoni pēcteci, pro-geju Kribajas kardinālu Tagli , kurš zaudēja amatu Manilā un būs zaudētājs arī Romā.

Attēls: Fernando Filoni, © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsAwlsnzgrcr