ľubica
----- kde je tá vzbura? asi tu..?! aj s dôsledkami....Prenasledovanie sa začalo, len my to nechceme vedieť
Svätý Malachiáš(prorok)
Jasné už by som chcel vidieť aby sa toto stalo ako v zahraničí! Na Slovensku sa nikdy nič také nestane a to uverí len malé decko v plienkach. To absolútne nemá šancu aby sa Slovensko prebudilo zo zimného spánku a bude iba slepé a totálne hluché nič viac ! To by sa musel stať zázrak.
poli75
na Slovensku? Ha ha ha , zabudnite, bude každý sediet doma a čušat a bat sa pokuty
Bratia a sestry
ten čo sa bojí nech sedí, ale v base..
Trepifajksl
To je správný postup, držím vám na Slovensku palce.
Bratia a sestry
V JEDNOTE JE SILA! KEĎ TALIANSKA VLÁDA NEDOKÁZALA ZABRÁNIŤ OTVÁRANIU PODNIKOV, TAK TO POVOLILA. NA TOMTO PRÍKLADE JE KRÁSNE VIDIEŤ, KDE LEŽÍ SKUTOČNÁ MOC…. V RUKÁCH ĽUDU

TALIANSKO: V Taliansku sa 50000 reštaurácií zjednotilo a v polovici januára aj napriek zákazu vlády otvorili svoje prevádzky.

Svetom následne preleteli zábery z podnikov naprieč celým Talianskom, ako sa ľudia …
More
V JEDNOTE JE SILA! KEĎ TALIANSKA VLÁDA NEDOKÁZALA ZABRÁNIŤ OTVÁRANIU PODNIKOV, TAK TO POVOLILA. NA TOMTO PRÍKLADE JE KRÁSNE VIDIEŤ, KDE LEŽÍ SKUTOČNÁ MOC…. V RUKÁCH ĽUDU

TALIANSKO: V Taliansku sa 50000 reštaurácií zjednotilo a v polovici januára aj napriek zákazu vlády otvorili svoje prevádzky.

Svetom následne preleteli zábery z podnikov naprieč celým Talianskom, ako sa ľudia do nich húfne nahrnuli. Samozrejme, boli aj snahy polície o vyprázdnenie prevádzok, no tie sa zvyčajne končili masovým vypískaním a odchodom policajtov s dlhým nosom.


„Keď ho nedokážeš poraziť, pridaj sa k nemu“

Taliansky ľud ukázal, že si už viac nenechá skákať politikmi po hlave a donekonečna sa vládou terorizovať.

No a čo urobili vláda a úrady?

Keď videli, že otváraniu nedokážu zabrániť, tak aby nevyzerali ako úplní idioti, ktorí nemajú moc a rešpekt vlastných občanov, rozhodli sa po 2 týdňoch napokon otvorenie podnikov oficiálne povoliť. Nič iné im totiž neostávalo, ak si chceli aspoň minimálne zachovať svoju tvár.

Samozrejme, talianska vláda nepriznala prehru otvorene. Vyhlásili, že „pandemická situácia sa zlepšila v 16 z 21 regiónov, ktoré sa z červenej zóny presunuli do žltej, a preto od začiatku februára umožňujú otvoriť reštaurácie“.

Bez prekvapení, túto správu nepriniesli na Slovensku žiadne média hlavného prúdu, veď to by sa Talianmi nebodaj mohli inšpirovať aj iní a tomu je treba za každú cenu zabrániť!

Uvedenú správu prinieslo len zopár zahraničných médií, ako napríklad portál France24.

Naozaj sa pandemická situácia v Taliansku „zlepšila“?

Poďme sa teda pozrieť na vývoj pandémie v Taliansku. Tu je graf vývoja počtu „nových prípadov“ od začiatku pandémie:

Ako je z grafu vidieť, pandémia v Taliansku dosiahla vrchol niekedy v polovici novembra a do konca roka 2020 čísla klesajú.

Na prelome rokov začali čísla stagnovať, potom mierne poskočili, no zhruba od 20. januára doteraz sú viac-menej na rovnakej úrovni.

Z grafu je teda jasné, že od začiatku roka nedošlo k deklarovenému zlepšeniu vo vývoji pandémie, ktorým vláda zdôvodnila povolenie otvoriť podniky. Avšak, ako sme už spomenuli, aby si vláda zachránila tvár a nevyzerali ako úplní tupci bez rešpektu, tak urobili to, čo urobili. Otvorenie reštaurácií zlegalizovali.

Z grafu ale vyplýva ešte jeden dôležitý poznatok. Za ten zhruba mesiac od 16.1.2021 po dnešok, čo sú otvorené reštaurácie, nedošlo ani k nárastu nových denných prípadov.

Alebo inými slovami: Otvorené reštaurácie nemali negatívny vplyv na vývoj pandémie!


Záver

Na tomto príklade je krásne vidieť, kde leží skutočná moc. Nie, neleží v rukách vlády a štátnych orgánov. Leží v rukách bežných ľudí.

Ak by si dostatok ľudí tento fakt uvedomilo, celá súčasná tyrania by do pár dní skolabovala ako domček z karát a ľudia by boli znova slobodní.

Tak ako, vezmeme si svoju slobodu späť alebo ju naďalej necháme v rukách teroristov?

Zdroj: badatel.net