Clicks926

Cirkev spustila likvidáciu identity nie len kresťanskej ale aj národnej „budú z nich svetoobčania“

Cirkev spustila likvidáciu identity nie len kresťanskej ale aj národnej „budú z nich svetoobčania“. Apoštolský vikár Hinder otvoril katolícku školu v Arabských emirátoch. Spojené arabské emiráty 31. …More
Cirkev spustila likvidáciu identity nie len kresťanskej ale aj národnej „budú z nich svetoobčania“.
Apoštolský vikár Hinder otvoril katolícku školu v Arabských emirátoch.


Spojené arabské emiráty 31. januára (TK KBS) „Škola je oporným bodom, zaručujúcim vzdelanie založené na základných hodnotách pre študentov rôznych národnosti. Týmito základnými princípmi sú vzájomná znášanlivosť a úcta,“ zdôraznil Mons. Paul Hinder, apoštolský vikár pre Južnú Arábiu, pri otvorení školy St. Mary’s High School v Rás al Chajma, hlavnom meste jedného zo siedmich Spojených arabských emirátov.

Arcibiskup Hinder v prejave, o ktorom informuje agentúra AsiaNews, poukázal na aktualitu a dôležitosť Dokumentu o ľudskom bratstve, ktorý pred rokom v Abú Dhábí podpísali pápež František a imám Al Tajíb.

Nová škola stojí vo štvrti Chalífa bin Zajda a ponúka vzdelanie podľa britského systému, teda od prvých rokoch školskej dochádzky až po stredoškolský diplom. Spravuje ju filipínska provincia sestier sv. Pavla de Chartres. Tento rehoľný inštitút vznikol pred viac než tristo rokmi (1696) vo Francúzsku a pôsobí na poli vzdelávania a výchovy. V Emirátoch prevádzkujú jeho rehoľníčky aj školu St. Mary v Dubaji.

Apoštolský vikár pre Južnú Arábiu vyzval učiteľský personál školy, ktorá bude môcť prijať až 1 800 študentov, aby vyučoval stretnutie medzi kultúrami a tradíciami, vzájomný rešpekt a toleranciu a pripravoval žiakov na to, že z nich budú svetoobčania.

Apoštolský vikariát pre Južnú Arábiu zahŕňa okrem Emirátov aj Omán a Jemen. Má približne 929 km2. Z takmer 42 miliónov ľudí, žijúcich na tomto území, tvoria katolíci necelý milión. Vikariát sa delí na 16 farností, v ktorých pracuje 18 diecéznych a 49 rehoľných kňazov spolu s jedným trvalým diakonom. V oblastiach pôsobí 50 rehoľníčok z rôznych kongregácii a jeden laický brat.

alianciazanedelu.sk/archiv/5173
One more comment from Anton Čulen
ľubica
no treba vychovat generacie pre NWO, tak sa pan vikar snazi.... určite dostane metál , možno povýšenie na kardinála od šéfa B...... 🤨
Theodorá-Máriá
Vzkaz pro všechny Slovany zvláště pro SK a jižní Moravu.
Vladimir Putin a alkohol [cz titulky]