Clicks4.2K
Radek33
56

Co szatan powiedział na egzorcyźmie o.Mondrone o ludziach?

Jak szatan, pomysłodawca Halloween ocenia człowieka ?
Relacja sporządzona przez znanego jezuitę, o. Oomenico Mondrone, który bezpośrednio doświadczył spotkania ze złym duchem podczas rytualnego wykonywania egzorcyzmów:

"Nigdy nie zdołasz zrozumieć – mówi szatan – jak bardzo nienawidzę was, ludzi. Jak bardzo jesteście wstrętni. Chlubicie się najwyższą godnością wśród zwierząt, a jesteście z nich najohydniejsi. Wasze istnienie budzi we mnie wstręt. Uważam was za coś gorszego od waszych świń. Sądzicie, że jesteście inteligentni, a okazujecie się bardzo głupi. Wystarczyłoby zobaczyć, co wam podsuwam przez wielu „naukowców”, którzy są na mojej służbie, i co daję wam w formie napuszonych, uczonych bredni. Pomyśl o tym, czym poję i karmię was przez moją prasę! Wy mielibyście być Jego najszlachetniejszym stworzeniem? Wystarczy parę świństw, aby was kupić. Zaraz poddajecie się pokusom mych posłańców. Przywiązujecie wielką wagę do waszej wolności, a pozwalacie się schwytać w moją niewolę. Och, jakie kpiny mogę sobie z was stroić w imię tej waszej wolności. Okazujecie wstręt wobec tego, co jest brudne, a tymczasem jesteście zupełnie, ulegli waszym namiętnościom, tarzacie się w waszych obrzydliwościach, jak świnie w błocie… Dla kobiety, czy dla garści złota jesteście gotowi pozarzynać się, co jest cudowne. Wiele zyskał Ten – tam, że przelał krew, aby was odkupić? Odkupić was od czego, od grzechu? Przecież nurzacie się w nim tak, że omal nie utoniecie! A co dopiero mówić, gdy wywołam wśród was ducha zazdrości, oszczerstw, nienawiści, rywalizacji, zemsty."
Innym razem szatan wyznaje: "ona (Maryja) jest tą, która wprowadza ogromne zamieszanie w moich planach. Jest niszczycielką mojego królestwa. Nie pozwala odnieść mi zwycięstwa i już przygotowuje mi klęskę? Ciągle plącze mi się pod nogami, wciąż przeszkadzając mi, przecinając mi drogę, podpuszczając swoich fanatyków do odbierania mi dusz. Tam, gdzie sięgają moje głośne podboje, Ona w rozprzestrzeniającej się ciszy mnoży swoje zwycięstwa ."

D. Mondore, W cztery oczy ze złym duchem,

Echo, 82/20 i 84/22 1991 r.
Tymoteusz likes this.
kilka słów do szatana,ale widzisz kudłata bestio,mimo że jesteśmy słabi to do nas BÓG skierował Swoją miłość,aż do tego stopnia że Syna Swojego wydał za nas na straszną śmierć,wiec za nami płynie Jego krew,a za tobą ? ty wielki potepiony
Danuta Kosobucka and 3 more users like this.
Danuta Kosobucka likes this.
Sw.Joanna likes this.
Tymoteusz likes this.
hitmanpl likes this.
Anieobecny and 2 more users like this.
Anieobecny likes this.
Kunegunda likes this.
gosiacz1986 likes this.
Jak się człowiek zastanowi, to największym zwiedzeniem szatana jest chyba heliocentryzm, wydumana teoria ukrywająca prawdę o świecie, ale internet podnosi głowę, a ta rzeczywista budowa świata zwana jest niebocentryzmem. Dlaczego to aż tak ważne, to się zrozumie po zbadaniu sprawy, daniu sobie czasu na taki przegląd rzeczywistości.
Weronika....S likes this.
"podpuszczając swoich fanatyków do odbierania mi dusz" - no to co, zostańmy tymi "fanatykami" Matki Bożej!
Tymoteusz and 3 more users like this.
Tymoteusz likes this.
jansprawiedliwy likes this.
romanowski likes this.
Radek33 likes this.
mk2017 and one more user like this.
mk2017 likes this.
niewolnicaMaryi likes this.
Radek33
(...)"Sądzicie, że jesteście inteligentni, a okazujecie się bardzo głupi. Wystarczyłoby zobaczyć, co wam podsuwam przez wielu „naukowców”, którzy są na mojej służbie, i co daję wam w formie napuszonych, uczonych bredni. Pomyśl o tym, czym poję i karmię was przez moją prasę! Wy mielibyście być Jego najszlachetniejszym stworzeniem? Wystarczy parę świństw, aby was kupić..."
fartuszniak and 2 more users like this.
fartuszniak likes this.
mk2017 likes this.
niewolnicaMaryi likes this.
Podesłałem ten komentarz też w innym miejscu pod tym wątkiem, ale jeszcze bardziej pasuje do tego, co p. Radosław z niego cytuje. Jak się człowiek zastanowi, to największym zwiedzeniem szatana jest chyba heliocentryzm (wielkie słońce, wielki kosmos) – wydumana teoria ukrywająca prawdę o świecie, ale internet podnosi głowę, a ta rzeczywista budowa świata zwana jest niebocentryzmem. Dlaczego to aż …More
Podesłałem ten komentarz też w innym miejscu pod tym wątkiem, ale jeszcze bardziej pasuje do tego, co p. Radosław z niego cytuje. Jak się człowiek zastanowi, to największym zwiedzeniem szatana jest chyba heliocentryzm (wielkie słońce, wielki kosmos) – wydumana teoria ukrywająca prawdę o świecie, ale internet podnosi głowę, a ta rzeczywista budowa świata zwana jest niebocentryzmem. Dlaczego to aż tak ważne, to się zrozumie po zbadaniu sprawy, daniu sobie czasu na taki przegląd rzeczywistości, żeby spokojnie stwierdzić, o co tu tak naprawdę chodzi z tą budową świata.