Clicks1.9K
m.rekinek
12

KONTROLA POPULACJI POPRZEZ SKANOWANIE TWARZY I GEOLOKALIZACJĘ.

Oprogramowanie do rozpoznawania twarzy do monitorowania przepisów pandemicznych

Aplikacja G2G Now wykorzystuje rozpoznawanie twarzy i geolokalizację, aby zapewnić podróżnym powracającym do Australii Południowej kwarantannę w ich domu

Aplikacja kontaktuje się losowo z mieszkańcami, aby potwierdzić ich tożsamość i miejsce pobytu. Mają 15 minut na odpowiedź, robiąc selfie, a jeśli tego nie zrobią lub ich miejsce pobytu nie pasuje do miejsca, w którym powinni, policja będzie pod ich drzwiami

Aplikacja została opracowana przez firmę technologiczną Genvis Pty Ltd w 2020 roku i jest częścią pakietu G2G firmy Genvis, który został opracowany we współpracy z siłami policyjnymi Australii Zachodniej.
Wydaje się, że Australia weszła do państwa policyjnego i niektórzy uważają, że nadszedł czas, aby się zastanowić, w którym momencie nie można już jej nazywać wolnym krajem

Jeśli zostaniesz poddany kwarantannie w Australii, nie ufaj władzom, że zostaniesz w domu. Podróżni powracający do Australii Południowej, jednego z sześciu stanów tego kraju, będą zmuszeni pobrać natrętną aplikację, która wykorzystuje rozpoznawanie twarzy i geolokalizację, aby zapewnić, że Twój dom zostanie poddany kwarantannie.

Aplikacja kontaktuje się losowo z mieszkańcami w celu potwierdzenia ich tożsamości i lokalizacji. Masz 15 minut na odpowiedź. Jeśli nie lub jeśli ich lokalizacja nie zgadza się z tym, gdzie powinna być, policja jest pod ich drzwiami.

„Nie mówimy im, jak często ani kiedy, ale muszą odpowiedzieć w ciągu 15 minut” – powiedział premier Steven Marshall. I dodał szokująco: myślę, że każdy Australijczyk powinien być bardzo dumny, że jesteśmy krajowym pilotem aplikacji domowej kwarantanny.

Oto stan więzienia: aplikacja śledzi Twoje miejsce pobytu

Aplikacja jest obecnie częścią programu pilotażowego, który australijskie władze testują, jak daleko mogą się posunąć, aby egzekwować przepisy dotyczące kwarantanny COVID-19. Opracowana przez firmę technologiczną Genvis Pty Ltd w 2020 roku, aplikacja jest częścią pakietu G2G firmy Genvis, który został opracowany we współpracy z policją Australii Zachodniej

Zaczęło się od wprowadzenia systemu autoryzacji podróży opartego na kodach QR, który służył do zarządzania ograniczeniami podróży, które weszły w życie w marcu 2020 r. Od tego czasu Genvis „wyrósł na wszechstronną platformę kierującą wieloma wysiłkami Australii Zachodniej w zakresie COVID w celu wsparcia strategii eliminacji stanu”, jak czytamy na jego stronie internetowej.

Należą do nich G2G Pass, „rozwiązanie do zarządzania granicami”, które zarządza wszystkimi podróżami do Australii Zachodniej, oraz aplikacja G2G Now, która według Genvisa „od września 2020 r. pomogła ponad 95 000 osób w kwarantannie w Australii Zachodniej”. Genvis wyjaśnia, jak to działa:

„Aplikacja wykorzystuje rozpoznawanie twarzy do potwierdzania tożsamości osób objętych kwarantanną i usługami lokalizacyjnymi w celu weryfikacji ich lokalizacji. Jako kompleksowe rozwiązanie do zarządzania kwarantanną, G2G Now oszczędza znaczne zasoby policji i jest pierwszym w Australii.”

Oprócz „zarządzania granicami” i „zarządzania kwarantanną”, Genvis i policja australijska wydają się mieć rozwiązanie dla wszystkich potrzeb stanu więziennego, w tym:
Rejestracje testów na COVID

Raportowanie oparte na aplikacjach w czasie rzeczywistym

Oświadczenia dotyczące narażonych pracowników

Represyjna linia produktów G2G jest używana nie tylko przez Policję Australii Zachodniej, ale także przez Rząd Terytorium Północnego i Rząd Tasmanii.


Selfie wymagane do „zabezpieczenia społeczności”

Po wyświetleniu monitu przez aplikację muszą zrobić selfie pod adresem kwarantanny, który podali w domu, w ciągu 15 minut, aby policja nie zapukała do ich drzwi. Wszystko to ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa społeczności, powiedziała Reuterowi dyrektor wykonawcza Genvis, Kirstin Butcher. Nie można przeprowadzić domowej kwarantanny bez kontroli zgodności... Nie można przeprowadzić fizycznej kontroli zgodności w zakresie niezbędnym do obsługi planów ponownego otwarcia (społecznych i ekonomicznych), więc konieczne jest zastosowanie technologii.

Ten ruch jest reklamowany jako ulepszenie wymogu, zgodnie z którym wszyscy nowo przybyli z zagranicy muszą być poddani kwarantannie pod nadzorem policji w hotelu przez dwa tygodnie, ale zamknięcie osoby, która nie popełniła przestępstwa w ich domu i monitorowanie jej pod groźbą policyjnej przemocy, jest nie jest powszechne w wolnym społeczeństwie.

„Chociaż technologia wykrywania była używana w krajach takich jak Chiny, żadna inna demokracja nie zgłosiła, że jej użycie było rozważane w związku z procedurami powstrzymania koronawirusa” – donosi Reuters. Jednak może się to łatwo zmienić i szybko przekształcić w aplikację, która może być używana do monitorowania miejsca pobytu do różnych celów.

To już się zaczęło. 17 września 2021 r. Prezydent Biden dodał odrę do listy chorób zakaźnych, które można poddać kwarantannie, co oznacza, że jeśli zostaniesz zarażony, możesz zostać poddany kwarantannie. Jakie inne choroby znajdują się na liście i jakie środki zostały zatwierdzone, aby Amerykanie pozostali w swoich domach?

Jednym z innych projektów Genvisa jest Milli, „aplikacja na smartfony do ochrony domu”, która również została opracowana we współpracy z policją Australii Zachodniej i która „analizuje transmisje na żywo z kamer bezpieczeństwa, które wykrywają ludzi i pojazdy”. Po wystąpieniu „zdarzenia” na smartfon użytkownika wysyłane jest powiadomienie, aby mógł „szybko przejrzeć informacje i podjąć działania w razie potrzeby”.

Milli-App jest używany w Australii Zachodniej, podobno jako narzędzie do zmniejszania przemocy w rodzinie i w rodzinie. Nietrudno jednak zobaczyć, jak tę inwazyjną technologię można łatwo wykorzystać do innych rodzajów nadzoru i obserwacji, przy ekstremalnych naruszeniach prywatności. Wiele osób wyraziło zaniepokojenie produktami Genvis, w tym aplikacją G2G Now.

„Niepokoi mnie nie tylko zastosowanie tutaj, ale fakt, że jest to przykład pełzającego wykorzystania tego typu technologii w naszym życiu” – powiedział Reuterowi Toby Walsh, profesor sztucznej inteligencji na Uniwersytecie NSW. „Nawet jeśli to działa tutaj… potwierdza ideę, że rozpoznawanie twarzy to dobra rzecz. Gdzie to się kończy?

Kiedy Australia nie jest już wolna?

Australia doświadczyła jednych z najcięższych ograniczeń podczas pandemii, a ludzie są zmęczeni pozbawieniem wolności osobistej w imię bezpieczeństwa. Kiedy w stanie Victoria nałożono godzinę policyjną, zapytano naukowca Johna Lee, czy uważa, że to za daleko, na co odpowiedział: Aby umieścić to we właściwym kontekście, parlamenty federalne i stanowe spotkały się podczas dwóch wojen światowych. i hiszpańską grypę i nigdy nie wprowadzono godziny policyjnej.

W Nowej Południowej Walii wojsko służyło do wymuszania wielomiesięcznej godziny policyjnej, a kiedy wybuchały protesty, ludzie byli karani grzywnami i aresztowani. Conor Friedersdorf wyjaśnił w The Atlantic, że Australia najwyraźniej weszła do stanu policyjnego i zastanawia się, kiedy nie można jej już nazywać wolnym krajem:

Australia to bez wątpienia demokracja z wieloma partiami politycznymi, regularnymi wyborami i pokojowym przekazywaniem władzy.

Ale kiedy kraj na czas nieokreślony zabrania swoim własnym obywatelom opuszczania swoich granic, zostawiając dziesiątki tysięcy swoich obywateli za granicą, ustanawiając surowe zasady podróżowania po kraju, zabraniając swoim obywatelom opuszczania domu bez przeprosin z oficjalnej listy rządowej, przepisuje maski, nawet jeśli ludzie przebywają na zewnątrz i są z dala od społeczeństwa, wojsko używa wojska do egzekwowania tych zasad, protesty są zakazane, a ci, którzy myślą inaczej, są aresztowani i ukarani grzywną, czy ten kraj nadal jest liberalną demokracją?

Tego rodzaju stałe regulacje z pewnością uczyniłyby z kraju państwo policyjne. Ile czasu musi upłynąć, zanim zobaczymy Australię jako nieliberalną i niewolną w drugim roku pandemii, kiedy COVID-19 jest obecnie postrzegany jako endemiczny, a nie tymczasowy stan wyjątkowy, którego naród był w stanie uniknąć?

Ludzie protestują przeciwko polityce Orwella

W Melbourne ludzie wyszli na ulice w proteście po tym, jak byli zamknięci w swoich domach przez ponad 220 dni. Zamknięto nie tylko szkoły i sklepy, ale mieszkańcy byli również objęci godziną policyjną i mogli pozostać w domu tylko wtedy, gdy chcieli się przeprowadzić.

Demonstranci zostali skonfrontowani z siłami policyjnymi, które zareagowały tak, jakby były na wojnie; protesty również zostały zakazane, a dysydenci ryzykują aresztowaniem i grzywną w wysokości 5000 USD lub więcej. Międzynarodowe media w dużej mierze zignorowały narastające protesty i państwo policyjne w Australii, podczas gdy australijskie media mają tendencję do popierania wizerunku rządu.

Australijczyk, który brał udział w protestach, powiedział mediom KRWG pod warunkiem zachowania anonimowości: „Chcę odzyskać moje wolności i demokrację, chcę, aby parlament był otwarty, chcę dyskusji, chcę pełnego ujawnienia, chcę, aby były słyszane głosy sprzeciwu. Przyjechałem tu z komunistycznego kraju, kiedy miałem 5 lat, więc jestem prawdziwym Australijczykiem, ale mam też inne pochodzenie, z którego uciekli moi rodzice.

Letnie protesty w Sydney, kiedy mieszkańcy byli w środku miesięcznego zamknięcia, również wezwały policję do egzekwowania zasad, a urzędnicy rządowi wezwali jednostki do zgłaszania tych, którzy nie przestrzegali zasad dystansu społecznego.

Poza Sydney protestujący coraz częściej przenosili się do centrów miast, domagając się wolności i prawdy. Podczas wcześniejszego protestu w Melbourne transparent głosił: Nie chodzi o wirusa. Chodzi o całkowitą kontrolę ludzi przez rząd. Protesty w Sydney doprowadziły do wielu aresztowań, a policja powiedziała, że tłum przełamał bariery i był plastikowymi butelkami i roślinami.

W Nowej Południowej Walii funkcjonariusze organów ścigania powiedzieli, że popierają wolność słowa i pokojowe zgromadzenia, „protest był pogwałceniem nakazów zdrowia publicznego”. Około 5000 osób demonstrowało również przeciwko środkom COVID w Atenach w Grecji i niosło transparenty z napisem „Nie dotykaj naszych dzieci”.

W Anglii miały miejsce również protesty przeciwko aplikacji NHS Covid, która powiadamia Cię, jeśli byłeś w bliskim kontakcie (tj. przez co najmniej 15 minut w promieniu dziesięciu stóp) z kimś, kto uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID.

Jeśli nie jesteś zaszczepiony i nie powiadomiony, powinieneś izolować się przez 10 dni po ostatnim kontakcie z osobą, która jest pozytywnie nastawiona. Brak samoizolacji po otrzymaniu powiadomienia może skutkować grzywną w wysokości 1000 GBP (1390 USD) lub więcej. Na początku sierpnia NHS zmienił sposób działania aplikacji, powiadamiając ludzi o bliskich kontaktach w ciągu ostatnich dwóch dni zamiast pięciu po „pingowaniu” tak wielu osób, że producenci żywności, sprzedawcy detaliczni i łańcuchy dostaw osiągnęli swoje granice.

Narasta techniczna tyrania

Państwo bezpieczeństwa narodowego powstaje nie tylko w Australii. Według Whitney Webba, jednego z moich ulubionych dziennikarzy, na całym świecie wzrosła autorytarna kontrola i masowa inwigilacja, a w Stanach Zjednoczonych Dolina Krzemowa i państwo bezpieczeństwa narodowego połączyły się.

Trwające dziesięciolecia wojny z dysydentami w domu zawsze dotyczyły technologii takich jak bazy danych, a teraz chodzi o technologie takie jak aplikacje do rozpoznawania twarzy. Webb napisał o „technicznej tyranii” na początku pandemii i ujawnił, że dokument Narodowej Komisji ds. Bezpieczeństwa Sztucznej Inteligencji (NSCAI) – uzyskany na wniosek FOIA – powiedział, że potrzebne są zmiany, aby uzyskać przewagę technologiczną nad Chinami, aby zachować:

Dokument ten sugeruje, że Stany Zjednoczone podążają, a nawet przewyższają przywództwo Chin w wielu aspektach technologii opartych na sztucznej inteligencji, zwłaszcza w masowym inwigilacji.

Pogląd ten stoi w wyraźnej sprzeczności z publiczną retoryką prominentnych amerykańskich urzędników rządowych i polityków przeciwko Chinom, którzy określili inwestycje technologiczne rządu chińskiego oraz eksport jego systemów nadzoru i innych technologii jako główne „zagrożenie” dla „sposobu życia”. ' Amerykanów.

Podobnie jak w Australii, wiele kroków do realizacji programu jest promowanych w ramach reakcji na pandemię COVID-19 w imię bezpieczeństwa publicznego. Oprócz tego, że jest centralną częścią czwartej rewolucji przemysłowej Wielkiego Resetu, NSCAI promuje masową inwigilację, zakupy tylko online i koniec z gotówką, jednocześnie zdając sobie sprawę, że „ulice usiane kamerami to dobra infrastruktura”.

Wraz ze wzrostem nadzoru następuje utrata wolności, więc ludzie na całym świecie powinni nadal pokojowo buntować się przeciwko technologiom, które zagrażają ich wolności.

mercola.com
Jan Zbigniew wojan
Kupujcie najnowsze telefony - na swoją zgubę ! A taki zwykły stary telefonik to be ? Jak sobie pościelisz ... !
ľubica
KONTROLA OBYVATEĽSTVA PROSTREDNÍCTVOM SKENOVANIA TVÁRE A GEOGRAFICKEJ LOKALIZÁCIE.
Softvér na rozpoznávanie tváre na monitorovanie pandemickej legislatívy Aplikácia G2G Now využíva rozpoznávanie tváre a geolokáciu na to, aby cestujúcim, ktorí sa vracajú do ...