Peter(skala)
913

V Číne vypukli kvôli pandemickým obmedzeniam (lockdown) protesty

VIDEO: Rare unrest in Chinese city of Guangzhou as people protest over Covid restrictions

Davy obyvateľov priemyselnej metropoly na juhu Číny Guangzhou unikli povinnému zablokovaniu a dostali sa do konfliktu s políciou, pretože prepukol hnev na prísne obmedzenia týkajúce sa koronavírusu.

Dramatické zábery ukazujú, ako niektorí prevracajú policajné vozidlo a búrajú kontrolné Covid bariery. V oblasti sú teraz rozmiestnené poriadkové tímy.

Vyplýva to z najhoršieho prepuknutia Covidu v Guangzhou od začiatku pandémie.

Uprostred zlých ekonomických čísel je čínska nulová politika Covid pod obrovským tlakom.

Napätie narastalo v mestskej štvrti Haizhu, ktorá je pod príkazom zostať doma.

Táto oblasť je domovom mnohých chudobnejších potulných robotníkov. Sťažovali sa, že nedostávajú výplatu, ak sa nemôžu dostaviť do práce, a na nedostatok potravín a prudko stúpajúce ceny, keď žijú pod kontrolou Covid.

Niekoľko nocí sa bili s pracovníkmi presadzovania prevencie Covidu v bielom oblečení a potom v pondelok cez noc hnev náhle vybuchol v uliciach Guangzhou s hromadným aktom vzdoru.

... Rozšírili sa príbehy, že testovacie spoločnosti falšujú výsledky PCR, aby umelo zvýšili počet infekcií, aby zarobili viac peňazí.

Úradníci v provincii Che-pej oznámili, že mesto Shijiazhuang zastaví masové testovanie.
To však viedlo k špekuláciám, že populácia sa bude používať na spôsob morčaťa na monitorovanie toho, čo by sa stalo, keby sa vírus nechal nekontrolovane šíriť.

China zero Covid: Violent protests in Guangzhou put curbs under strain