08:36

Vypukne válka po 19.9.2020? Naznačí to krev sv. Januária v ten den?

Europoslanec Ivan David MUDr.: Po skončení letní turistické sezóny, kterou chtějí využít k získání peněz obě strany, hrozí vypuknutí velké středomořské války. Po prázdninách to možná už vypukne! 24.…More
Europoslanec Ivan David MUDr.: Po skončení letní turistické sezóny, kterou chtějí využít k získání peněz obě strany, hrozí vypuknutí velké středomořské války. Po prázdninách to možná už vypukne!
24.6.2020 14:18 Po telefonátu mezi tureckým prezidentem Recepem Erdoganem a US prezidentem Donaldem Trumpem zaútočila turecká armáda a její pomocné džihádistické sbory na třech frontách. Turecké stíhačky F-16 bombardovaly široký pás země. Od cílů v Kurdistátnu, který vyhlásil nezávislost v roce 2017, přes oblasti v Iráku až po město Kámišlí v kurdské oblasti Rojava na severu Sýrie. Turecká armáda rovněž podle agentury Al-Hadath ostřelovala raketami pozice Syrské arabské armády (SAA) u města Saraqib na hranicích syrské provincie Idlíb.
Podle řeckého serveru pronews.gr včera došlo i k bojům západně od libyjského města Sirte, které je bránou ke druhým největším ložiskům ropy v zemi. Město před 2 týdny v bleskovém útoku dobyla turecká armáda s podporou džihádistů z vlády národní dohody (GNA). O …More
Caesar
Erdogan: „Turecká hranice začíná v mém srdci u Vídně, Jaderského moře, Východního Turkestánu, čínské autonomní oblasti Sin-ťiang a severu Černého moře"
08.03.2020

Turecký prezident Recep Erdogan představil veřejně svůj plán obnovy Osmanské říše. "Turecká hranice začíná v mém srdci u Vídně, Jaderského moře, Východního Turkestánu, čínské autonomní oblasti Sin-ťiang a severu Černého moře," řekl v …More
Erdogan: „Turecká hranice začíná v mém srdci u Vídně, Jaderského moře, Východního Turkestánu, čínské autonomní oblasti Sin-ťiang a severu Černého moře"
08.03.2020

Turecký prezident Recep Erdogan představil veřejně svůj plán obnovy Osmanské říše. "Turecká hranice začíná v mém srdci u Vídně, Jaderského moře, Východního Turkestánu, čínské autonomní oblasti Sin-ťiang a severu Černého moře," řekl v projevu na shromáždění Islámské strany spravedlnosti a rozvoje (AKP) v Izmiru.
A svět mlčí a dělá, že se ho to netýká. Stejně jako když Adolf Hitler vydal knižně Mein Kampf. Tehdy si také všichni mohli přečíst, jaké hrůzy diktátor připravuje. Co čeká nejen Židy. Mocnosti s ním obchodovaly a snažily se jej nasměrovat na opačnou stranu. Západ na Rusko a Rusové na Západ. Zbytečně kvůli tomu zemřelo 70 milionů lidí. A nyní opět opakujeme stejnou chybu, jen u jiného státu.
Svět mlčí
Erdoganova slova jsou pro člověka, který se nevěnuje soustavnému sledování turecké politiky, neuvěřitelná. Kdyby Vladimír Putin například pronesl, že Rusko začíná u Slavkova, už měsíc by to rozmazávala všechna média. Ale zmíněný výrok řekl Recep Tayyip Erdogan, turecký prezident. Náš vážený spojenec, vrchní velitel druhé největší armády v NATO. A proto je ticho. Ostatně - co je pár hlasů proti armádě těch, kdo mlčí.
Když turecká armáda "eliminovala" pomocí tanků v roce 2015 "teroristy z PKK" ve městě Cizre ve východním Turecku, bylo skoro ticho. Oficiálně se udává počet několik desítek mrtvých. Sami turečtí vojáci ale hovoří ve svědectvích o stovkách mrtvých pohřbených ve sklepích domů, mezi nimiž bylo mnoho dětí. Rada Evropy hlesla něco o "nepřiměřeném násilí vůči civilnímu obyvatelstvu", a tím to skončilo.
V rámci turecko-kurdského konfliktu, který trvá od roku 2015, se turecká armáda snažila zabránit tomu, aby turečtí Kurdové poslali posily k městu Kobání v Rojavě, které se tehdy nacházelo v obležení Islámského státu (ISIL). Částečně nebo úplně bylo srovnáno se zemí několik měst a vesnic v provinciích Hakkari, Sirnak, Diyarbarkir a dalších. OSN vyjádřila znepokojení...
Neustále mluvíme o uprchlících, ale Turecko samo si takhle "vyrobilo" několik desítek tisíc takzvaných vnitřních uprchlíků, kteří se jednoduše nemají kam vrátit.
Opuštění spojenci
PKK je na oficiálním seznamu teroristických organizací, přestože už existují soudní rozhodnutí, která tvrdí, že neprávem. Ano, útočili a útočí na turecké vojenské a policejní cíle uvnitř Turecka. Může se to zdát sporné, ale z hlediska boje za osvobození pochopitelné. PKK má základny i v severním Iráku, které Turecko pravidelně bombarduje, aniž by to někoho znepokojilo. Erdogan obviňuje i Lidové obranné jednotky YPG a YPJ z toho, že jsou pobočkou PKK, a tudíž teroristé. S Islámským státem naopak jeho rodina čile obchodovala a turecká armáda proti ISIL nikdy nebojovala.
Donedávna, vlastně dosud, byly YPG spojenci Američanů v boji proti ISIL. Dnes USA ústy senátora Lindseyho Grahama uznávají, že to jsou vlastně propojením s PKK teroristé.
Nikdo nikdy neoznačil za teroristu Erdogana a jeho armádu. Ani když napadla, spolu se spřátelenými džihádisty kanton Afrín v severní Sýrii. Ani když bombardoval nemocnice a školy. A ani teď, když provádí etnické čištění Afrínu, kam přesídluje rodiny džihádistů, kteří tam kácí olivovníky, aby vyhnali ze země zbývající kurdské obyvatelstvo. Dosud padlo kolem 12 tisíc stromů - zdrojů obživy.
Erdogan usídluje v kdysi kvetoucím kantonu žoldáky Svobodné syrské armády (FSA) - "umírněné uřezávače hlav" a dalších islamistických milic, kteří unášejí, mučí a vydírají místní obyvatelstvo. Erdogan není terorista. Ani když vyhrožuje, že stejný osud jako Afrín potká i města a oblasti v severní Sýrii, která zatím pořád spravují kurdské Syrské demokratické síly (SDF), jejichž páteří jsou kurdské milice YPG/YPJ. Podle mnoha vyjádření západních politiků má právo zabezpečit si hranici. Ale až kam sahají?
To je řečeno na videu, které zaznamenává jeho projev na shromáždění v Izmiru 5. ledna 2019. Poslední Erdoganova věta zní: "Turecká hranice začíná v mém srdci u Vídně, Jaderského moře, Východního Turkestánu, čínské autonomní oblasti Sin-ťiang a severu Černého moře."
Erdogan to myslí vážně
Budou Britové a Němci tvrdit, že hranice Turecka u Vídně jsou OK a že má právo zabezpečit si je záborem Bavorska? Zatím si to vůbec nepřipouštějí. Nebo je jim to jedno. Hlavně když Turecko kupuje tanky Leopard, houfnice, letadla, protiraketové systémy. Američané neustále soupeří s Rusy, kdo mu to bude "smět" prodat. To si nikdo nepoloží jednoduchou otázku: "Proč potřebuje tolik zbraní - když oficiálně jsou jeho nepřátelé Kurdové, kteří většinou bojují partyzánským způsobem ručními zbraněmi?"
Řecku už Erdogan vyhrožuje dlouho. Přece je dokonce jasně řečeno, že chce dojít do Vídně. To není předvolební rétorika, která se jako mnohé předvolební sliby nikdy nesplní. Evropští politici si tak zvykli před volbami slibovat a po volbách na sliby zapomínat, že si neumí představit, že jiný politik nevyhrožuje planě. Že to, co říká před volbami, hodlá po nich opravdu udělat.
Tohle je ale skutečná budoucí hrozba. Ne hybridní Putin se všemi otrávenými agenty. Ne Čína a její mobily Huawei s cinknutým softwarem. Erdogan nastínil svůj Kampf. A svět dělá, že vlastně neřekl nic. Kdysi Západ podcenil malíře pokojů, a to samé se děje i dnes. Appeasement je tu znovu. Ale on to s tou Vídní myslí vážně. Vidina nové osmanské věčné tisícileté říše by nás měla zalarmovat. Ale zatím řešíme minulé války, ne budoucí.

Prezident Erdogan: V mém srdci začíná Turecko u Vídně /24 Leden 2019/
Stylita
Europoslanec David z SPD vystoupil jako hlavní řečník na demonstraci proti Mariánskému sloupu.
Libor Halik
Psychiatr David není historik, podléhá proto nesmyslnosti ze školního dějepisu a protestantsky bojuje proti mariánskému sloupu. V tom je slepým. Ale co se týče současné nebezpečnosti Turecka, slepým není. Jako málokdo ovládá řecký jazyk, takže píše zprávy, co se páše na řeckých hranicích.