tr.news
32

Schneider: Eski Ayin Rahipleri Kutsal Ekmek Parçacıklarını Dezenfektanla Temizliyor

Eski Ayin'deki bazı rahipler bile, Kutsal Komünyon dağıtırken her alıcıdan sonra parmaklarını dezenfektana batırıyor ve böylece kutsak ekmek parçacıklarını dezenfektanla temizliyor. Piskopos …More
Eski Ayin'deki bazı rahipler bile, Kutsal Komünyon dağıtırken her alıcıdan sonra parmaklarını dezenfektana batırıyor ve böylece kutsak ekmek parçacıklarını dezenfektanla temizliyor.
Piskopos Athanasius Schneider, 6 Ekim'de Gloria.tv'nin önünde bu uygulamayı eleştirdi (video aşağıda): "Bu kabul edilemez."
Schneider belirli bir yer adı vermedi. Ancak Gloria.tv, Almanya'daki Aziz Petrus Kardeşliğinin birkaç cemaatinde bu ciddi küfürün uygulandığını öğrendi.
Piskopos ayrıca, Kutsal Komünyonu kek tabaklarında vermeyi "pek" gözünde büyütmüyor, fakat lastik eldiven kullanımını kutsallara çöp muamelesi yapan "aşırılıklar" olarak tanımlıyor. Schneider, bu tür yöntemlerin haysiyetsizce olduğunu ve Efkaristiya'nın büyük kutsallığına karşılık gelmediğini açıklıyor.
Ayrıca, çoğu bakteri ve virüs avuç içinde ve parmaklarda bulunduğu için, dil üzerinde Kutsal Komünyon almanın, özellikle hijyenik açıdan Komünyonu el ile almaktan daha sorunlu olmadığını vurgulamaktadır. Farklı ülkelerdeki birkaç bilim …More