Clicks4.7K

Wiadomości GloriaTV

Tarcisio Bertone w Polsce Hillary Clinton odkryla prawdziwe zamiary O spotkaniu Patriarchy Cyryla i Papieza Benedykta XVI "Nadzieje i niepokoje" a solidarnosc i milosierdzie Polska 29 kwietnia kardyn…More
Tarcisio Bertone w Polsce
Hillary Clinton odkryla prawdziwe zamiary
O spotkaniu Patriarchy Cyryla i Papieza Benedykta XVI
"Nadzieje i niepokoje" a solidarnosc i milosierdzie

Polska

29 kwietnia kardynał Tarcisio Bertone przybył do Polski z 5-dniową wizytą, podaje Katolicka Agencja informacyjna. Odebral on juz doktorat honoris causa KUL i udzielił święceń biskupich ks. Janowi Pawłowskiemu w Bydgoszczy.
Podczas wizyty Kardynał spotka się także się z Radą Stałą Episkopatu i biskupami diecezjalnymi, odwiedzi archidiecezję gdańską i będzie przewodniczyć uroczystościom 3-Maja na Jasnej Górze
Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tarcisio Bertone należy do najbliższych współpracowników papieża. Jest jakby prawą ręką, a okiem i uchem Benedykta XVI.

Stany Zjednoczone

Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton przyznała, że termin “prawa reprodukcyjne” zawiera “prawo do aborcji”, czytamy na stronie Human Life International Polska. Terminy „Planowanie rodziny” i „troska o zdrowie kobiety” zostają redukowane w tym brutalnym prawie.
Wypowiedź amerykańskiej sekretarz stanu pokazuje, w jaki sposób administracja prezydenta Baracka Obamy planuje promować aborcję w ramach stanowienia prawa międzynarodowego. Jest dowodem na to, że dąży się do przeforsowania prawa zobowiązującego do legalizacji aborcji na całym świecie, szczególnie w tych krajach, gdzie demokratycznie wybrane władze chcą ochraniać życie poczętych dzieci.

Rosja

Protojerej Antonij Ilin zareagował na zapowiedzi prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki o rychłym spotkaniu Patriarchy Cyryla z Papieżem Benedyktem XVI. Zaznaczył on, że „Spotkanie takie nie może przekształcić się w medialny show, a powinno być owocem głębokiej dyskusji na temat istniejących problemów. Samo spotkanie nie może rozpoczynać rozwiązywania problemów, lecz powinno stać się podsumowaniem prowadzonego dialogu”

Polska

Homilie i przemówienia kard. Stanisława Dziwisza, w tym wygłoszone do polityków PO i PiS, zawiera jego książka „Nadzieje i niepokoje. O myśli społecznej Kościoła”, informuje portal niedziela.pl. Publikację wydaną z okazji 70. urodzin metropolity krakowskiego opracował rzecznik archidiecezji krakowskiej ks. dr Robert Nęcek, który zamieścił tu także analizę wystąpień Kardynała.
Rzecznik archidiecezji krakowskiej wskazuje, że dwa kluczowe filary życia społecznego, to wg kard. Dziwisza solidarność i miłosierdzie.