Clicks90
csk.news

Cirkev Lásky: Prečo Je Bratstvo Vylúčené Z Dijonu

Dijonský Arcibiskup Roland Minnerath, Francúzsko, vyhlásil, že vylúči Bratstvo Sv. Petra zo svojej Arcidiecézy, pretože ich kňazi nespredsedajú Krizmu Eucharistie Novus Ordo počas Svätého Týždňa.

Povedal to miestnym veriacim a jeho tlačová kancelária to pre CatholicNewsAgency.com potvrdila. Podľa predpisov Druhého Vatikánskeho Koncilu a Kánonu 902 je spolupredsedanie v Kostole Novus Ordo možnosťou, nikdy nie povinnosťou.

Minnerath čelil veľkému protestu proti jeho rozhodnutiu a teraz nehanebne využíva reakciu, ktorú vyprovokoval, na to, aby sa hral na obeť hovoriac, že táto reakcia „veľmi odhaľuje ducha časti ľudí, ktorí sa odvolávajú na Bratstvo.“

Online petícia podpísaná 2 500 ľuďmi bola Minnerathom odmietnutá s neprimeraným argumentom, že „väčšina podpisov pochádza z miest mimo diecézy.“

Nakoľko medzi Bratstvom a Minnerathom neexistuje žiadna zmluva - ani len kontakt - Minnerathovi jeho konanie prejde - aspoň na tomto svete. Minnerath má 74. Očakávaná dĺžka života mužov vo Francúzsku je 80,3 rokov.

Bratstvo Svätého Petra predložilo prípad Kongregácii pre Náuku Viery, ale domáhať sa spravodlivosti v Ríme je ekvivalentom pokusu nájsť Katolíckych biskupov vo Francúzsku.

#newsOphrggaaho