Clicks395
116 letá řeholnice modlitbami porazila Covid 8.2.2021. Francouzka občanským jménem Lucile Randon, která bude brzy slavit 117. narozeniny, překonala koronavirus. Informují o tom francouzské noviny …More
116 letá řeholnice modlitbami porazila Covid 8.2.2021. Francouzka občanským jménem Lucile Randon, která bude brzy slavit 117. narozeniny, překonala koronavirus. Informují o tom francouzské noviny Var-Matin. Noviny uvádí, že koronavirus byl u Randon odhalen 16. ledna 2021 v domově Svaté Kateřiny Laboureové, v Toulonu. Dodává se, že žena nemoc prodělala bez symptomů. Lucile Randon se narodila 11. února 1904. V mládí byla guvernantkou, pracovala v nemocnici a poté se stala jeptiškou, převzala jméno sestra André. Inu lidé, kteří v dětství vykazují vysokou míru sebeovládání, stárnou pomaleji, žijí déle. Sebeovládání však není vrozenou nebo trvalou emoční schopností. Podle slov Richmond-Rakerdové se může rozvíjet stejně jako svaly. S cílem pochopení, jak schopnost ovládat své emoce, myšlenky a činy ovlivňuje rychlost stárnutí, sledoval výzkumný tým téměř padesát let skupinu 1037 lidí, kteří se narodili na Novém Zélandu v letech 1972 až 1973. Více viz zdroj: cz.sputniknews.com/…6leta-zena-prekonala-covid-19/
Public domain
U.S.C.A.E.
Najstaršia rehoľníčka na svete, 117-ročná sestra André, dostala Covid a ani si to nevšimla

10. februára 2021 Krátke správy - Cirkev

Francúzska rehoľná sestra z charitatívneho rádu vincentínok (Dcéry sv. Vincenta de Paul), 117-ročná sestra André, je najstaršou rehoľníčkou na svete a druhou najstaršou osobou na svete vôbec. Svoje 117. narodeniny oslávi zajtra, 11. februára. Staršou zaregistrovano…More
Najstaršia rehoľníčka na svete, 117-ročná sestra André, dostala Covid a ani si to nevšimla

10. februára 2021 Krátke správy - Cirkev

Francúzska rehoľná sestra z charitatívneho rádu vincentínok (Dcéry sv. Vincenta de Paul), 117-ročná sestra André, je najstaršou rehoľníčkou na svete a druhou najstaršou osobou na svete vôbec. Svoje 117. narodeniny oslávi zajtra, 11. februára. Staršou zaregistrovanou osobou od nej je už len 118-ročná japonská žena Tane Tanakaová. Sestra André sa narodila v roku 1904 ako Lucile Randonová a vyrastala v sekularizovanej protestantskej rodine, ktorá nepraktizovala svoju vieru. Jeden z jej starých otcov bol protestantským farárom.

V polovici januára 2021 sa musela dať sestra André otestovať, či náhodou nie je nakazená koronavírusom. Aké bolo jej prekvapenie, keď jej oznámili, že bola pozitívne testovaná. Ona sama si predtým nevšimla, že by mala akékoľvek príznaky a nepozorovala žiadnu zmenu. Sestra André momentálne žije v opatrovateľskom dome Sv. Kataríny Labouré v Toulone a tam, ako oznamuje francúzsky katolícky týždenník Famille chretiene, prežila nákazu bez akýchkoľvek problémov. Podľa portálu Avvenire sa teraz teší na svoj obľúbený dezert, nórsku omeletu.

Sestra André konvertovala na katolícku vieru v roku 1923, keď prijala krst a prvé sväté prijímanie. Do noviciátu vstúpila v roku 1944 a do roku 1979 aktívne pracovala v nemocniciach a sociálnych inštitúciách. Pracovala tiež ako guvernantka, aj vo významných rodinách, napríklad u zakladateľov automobilky Peugeot.

Napriek tomu, že je slepá a má sluchové problémy, pričom je odkázaná na invalidný vozík a pomoc ošetrovateľov, má veľmi dobrú pamäť a nestráca zmysel pre humor. Každodenne sa vo svojom veku zúčastňovala sv. omší a spoločných večerných modlitieb, v čom ju prerušilo až vládne vyhlásenie pandemickej situácie. Nakoniec dorazil koronavírus, šíriaci sa po krajine aj k nej, avšak napriek upútaniu na invalidný vozík, slepote, hluchote a v očakávaní 117. narodením ho na sebe nepostrehla.

Mojou každodennou radosťou je, že sa stále môžem modliť,“ rada opakuje táto francúzska rehoľná sestra, pamätníčka dávno zašlých čias.

BM

Zdroj: Kath net, Avvenire