lt.news
17

Italijos vyskupas: „Sąmokslas prieš Benediktą“

Netikrūs kaltinimai „seksualinio išnaudojimo slėpimu“ yra „sąmokslas“ prieš Benediktą XVI, kilęs iš Bažnyčios vidaus, Corriere.it (sausio 23 d.) sakė į pensiją išėjęs Reggio Emilia vyskupas Massimo Camisasca (75).

Jis tvirtina, kad Ratzingeris išsiskyrė savo kova su homoseksualiais smurtaujančiais kunigais: „Niekas nepadarė tiek daug kaip jis“.

„Kodėl toks atkaklumas prieš Ratzingerį dėl tariamų faktų, kurie įvyko beveik prieš 40 metų? - jis klausia ir atsako: "Vienintelis loginis pagrindas yra nepakantumas [tai, ką jis vadina] liberaliesiems Bažnyčios ir visuomenės sektoriams".

Pasak Camisasca, už to stovi tie, kurie niekada nepriėmė Benedikto XVI pontifikato ir atsispindi Vokietijos Sinodo dreifuose. Camisasca kategoriškai tvirtina, kad „nėra Pranciškaus sąmokslo prieš Benediktą“ ir kad Pranciškus – be juokų – „labai gerbia ir myli savo pirmtaką“.

Taip vadinamos „nepriklausomos“ priekabiavimo komisijos, kurias pasirinko prancūzų ir vokiečių vyskupai, „iš tikrųjų nėra nepriklausomos“, pabrėžia Camisaca, bet vadovaujasi „antikatalikišku išankstiniu nusistatymu“. Jis priduria, kad „niekada negalima matuoti prieš dešimtmečius buvusio požiūrio su tuo, kokio būtų reikalaujama šiandien“.

Paveiksliukas: Massimo Camisasca © wikicommons, CC BY-SA, #newsDluwmziujr