apredsasatoci
122.3K
U.S.C.A.E.
Ak chceme byť skutočne katolíkmi, Boh nám dá milosť, aby sme urobili všetko, čo je v našich silách, aby sme bojovali za vieru.

24. decembra 2021 11:48, Prečítané 550x, politolog, Nezaradené

Ak chceme byť skutočne katolíkmi, Boh nám dá milosť, aby sme urobili všetko, čo je v našich silách, aby sme bojovali za vieru. V tomto ohľade nás neobmedzujú povinnosti stavu – každý katolík má v tejto …More
Ak chceme byť skutočne katolíkmi, Boh nám dá milosť, aby sme urobili všetko, čo je v našich silách, aby sme bojovali za vieru.

24. decembra 2021 11:48, Prečítané 550x, politolog, Nezaradené

Ak chceme byť skutočne katolíkmi, Boh nám dá milosť, aby sme urobili všetko, čo je v našich silách, aby sme bojovali za vieru. V tomto ohľade nás neobmedzujú povinnosti stavu – každý katolík má v tejto rozhodujúcej chvíli požehnanú príležitosť bojovať za vieru, aj keď je to len modlitbou, dobrými skutkami a pevným priľnutím ku katolíckej viere. Musíme jednoducho veriť a praktizovať skutočný katolicizmus, o ktorom napísal svätý Maximilián Kolbe, aby inšpiroval množstvo duší, ktoré by sa pridali k jeho rytierom Nepoškvrnenej.

Katolicizmus dobýva duše. Vždy si podmaní duše, pretože len on má Pravdu. A Pravda vás oslobodí, hovorí Pán Ježiš. Dáva šťastie, nakoľko ho možno zažiť v tomto slzavom údolí; uspokojuje rozum, ktorý hľadá odpovede na rôzne otázky súčasnosti. Toto môže poskytnúť iba katolicizmus – a poskytuje to!

Ak chceme byť skutočne katolíkmi, Boh nám dá milosť, aby sme urobili všetko, čo je v našich silách, aby sme bojovali za vieru. - Boh ide k tomu, kto k nemu prichádza...

odpoveď slovami svätého Génia

a zdroj toho výroku: dielnasj.blogspot.com/…21/12/hnile-ovocie-dnesneho-ekumenizmu-robert.html

aby som aspoň z časti dodržal tak to nie sú moje slová
😊
apredsasatoci
Nepopieram katolicizmus!
Ale nie je predsa možné, aby človek (nekatolik) žijúci podľa Božieho Slova, plniaci Božiu volu bol zatrateny!
Neexistuje, aby bol Boh klamár!
Ako je človek viazaný sviatostami, Boh nimi viazaný nie je!
Majú pravoslávni ine Písmo?!
apredsasatoci shares this
25878
🤔
Honza2
Díky, jinak tady ty dnešní média to je opravdu o strachu a je to tím ateismem, prostě peklo na zemi. Jinak napadá mne že Kristus ty své učedníky chránil, jak třeba chtěl v Lukášovi aby měli meč a kdyby neměli ty dva meče, tak by je zatkli všechny a ukřižovali, ale takto je ochránil ikdyž nebyl už s nimi a navíc splnil Boží vůli.
apredsasatoci
U.S.C.A.E. Čo si myslíš Mike môže byť tento tu (protestant) spasený?
U.S.C.A.E.
odpoveď poznáte nebudem sa opakovať
apredsasatoci
Poznám moju odpoveď.
Má precenujes, ak si myslíš, že viem čítať myšlienky.
Nech áno je áno. A nie je nie.
bratr
Poslouchal jsem a přiznám se, že nejsem zvyklý na tak dlouhé promluvy. Napadlo mne, že lidé řeší stále totéž, potom mlčeti zlato a příliš mnoho témat, únavné. A jak řešíte tu spásu výše, tak proč by safra neměl být ten člověk spasen? A proč o tom někdo vůbec přemýšlí? To jsou kompetence Boha a ne těch mravenečků lidských. 😁
apredsasatoci
Proč? Asi protoze chci být spasena!
Trepifajksl
A proč by měl být spasen? Nezasloužíme si to snad nikdo a musíme se hodně snažit bojovat s vlastní přirozeností narušenou hříchem.
Při potopě Bůh ušetřil jen málo lidí, nejinak to bude na konci. Je to psáno v písmu. Ďáblovo učení o spáse všech nikomu neprospěje a rozhodně neudělá svět lepším.
apredsasatoci
A prečo by spasený nemal byť?
Šíri nejakí herezu? Ruha sa?
Pácha svätokradez?
Trepifajksl
Já nevím, neznám ho a do srdce mu nevidím. Spásu mu přeji. Ani nevím, kdo to je. Zda s Pánem Ježíšem shromažďuje, nebo rozptyluje, veden vlastní pýchou.
bratr
Hodně lidí si hraje na bohy a soudce.
apredsasatoci
Neskumaj! Nepouzivaj mozog! Odovzdaj sa!
Komu si sa odovzdal, uvidíš na večnosti.
Tomu sa hovorí slobodná vôľa.
Vsadil si na lotériu. Tak si ju uži!
Trepifajksl
Hodně lidí si hraje především na mluvčí samotného Pána Boha. Zjevené pravdy nerespektují a chrlí do prostoru teorie a "evangelia" nepocházející z pokorného akceptování, nýbrž z jejich vlastní pýchy a hlouposti. Bylo, jest a bude. Nic nového pod sluncem. Tento portál je toho typickým příkladem.
apredsasatoci
Takže tento kazateľ nerešpektuje Evanjelium?
Kľudne buď konkrétny.
bratr
Trepi je jen trochu sebestředný soudce, nic mu jaksi není dobré. Všude vidí smítko. Alespoň na internetu by lidi nacpal nejraději do škrobeného límečku a "náboženství" svých představ. S realitou to nemá mnoho společného. Naprosto nechápu, jak by se někdy mohl hlásit s takovými ambivalencemi k undergroundu. Ale to není podstatné. Podstatné je, že dobré srdce, svoboda jednotlivce a individualita …More
Trepi je jen trochu sebestředný soudce, nic mu jaksi není dobré. Všude vidí smítko. Alespoň na internetu by lidi nacpal nejraději do škrobeného límečku a "náboženství" svých představ. S realitou to nemá mnoho společného. Naprosto nechápu, jak by se někdy mohl hlásit s takovými ambivalencemi k undergroundu. Ale to není podstatné. Podstatné je, že dobré srdce, svoboda jednotlivce a individualita má ve víře vždy smysl. Smysl nemá povrchní fazóna, předstíraná zbožnost, krása, která ulpívá jen na povrchu. (to už je obecné tvrzení, prosím tedy Trepi nevztahovat na sebe...) Vážím si lidí co od srdce zazpívají rybovku, vážím si těch co se umí ráno usmát na svět, vážím si těch co pro kus lásky jdou světa kraj, vážím si těch, co nemají pocit, že mají všem vytrubovat jak žít a nebo jim uniformně nasazují náhubky a nebo stereotypní pravidla. A týká se to světské i duchovní "moci". Svoboda má vždy svou hodnotu a vždy měla, neplést s anarchií. Svět není pro roboty, ale lidi. Svět není pro kastu "vědoucích" ale pro ty co žijí a umí žít. Svět není pro ty, kterým zadel přirostla k židli, ale pro ty co tu zadel zvednou a jdou ven ... Dnes je obzvláště krásně.... Svět není jako absurdní planetka placatý, svět není temný, svět není krátkodechý a pustý.... Na světě se žije, miluje ale i umírá.... Především ale žije, protože i to umírání je jeho součástí.... Na každém člověku je možné si vážit věcí krásných a ušlechtilých a vždy má v sobě jiskřičku, která jej živí a činí jej šťastným. A tak všem přeji, aby nebyli vazaly čehokoli, ale synové Boží a děti Boží a uměli se radovat a radost předávat dál. Zvláště v těchto dnech! Můj pozdrav dnes zde především letí k Jardovi Koloseum, kdy děkuji za jeho slova v soukromé poště a zde mu přeji pokojný den. Zdravím jej především z toho důvodu, že jsem jej osobně znal. Ty ostatní zde neznám, takže mé představy mohou být zkreslené, ale i těmto monitorovým přátelům patří můj pozdrav a přání pěkného dne. 😊
Trepifajksl
Bratr je nejen trochu, ale hodně sebestředný vykladač evangelia. Typický představitel lanškrounské sekty čendlikiánů. Stejně umanutý, jako nick Otčenáš.
apredsasatoci
bratr Dobre srdce? Ty kde žiješ?
JK hovorí uuuplne niečo iné!
Trepifajksl
Mirda se rozhodl nám k Vánocům darovat zednářské ideje.
Volnost, rovnost, bratrství.
Bohapustý žvanil, co žvaní jen pro žvanění samotné.
bratr
Hmmm, tak toto pobavilo, prý zednářské ideje 🥱Ostatní je nekomentovatelné, argumenty hodné trolla. Nu a jde-li apredsatoci o to srdce, tak čti Písmo a třeba hned úvod Jana... A nebo další, kde je psáno, že zlo máme přemáhat dobrem. Ale pokud někomu vyhovuje nadávání na vše, nedůvěra, temnota a pesimismus, pak jeho volba. To dělá většina lidí a nic hezkého jim to nepřináší. Krásné Vánoce přeji.🎄
apredsasatoci
JK nebol predsa tolerantný, ani pozitívny!
JK bol radikálny, nekompromisný, poslušný Otcovej vôli.
Cítiš ten rozdiel?
bratr
Apredsatoci, lidé mají v úctě Boží jméno. Dělá mi problémy komunikovat s někým kdo užívá JK a spol. Tvé představy ti neberu, ovšem nevím na co reaguješ.