Clicks13
lv.news

Benedikta ziņas: bailes no antikrista bailes "pavisam dabiskas"

Viņa atkāpšanās nebija nekāda sakara ar tādiem skandāliem kā Vatileaks, bijušais pāvests Benedikts XVI sacīja Pēterim Sēvaldam 2018. gada 12. novembrī. Paziņojums ir ietverts Sēvalda rakstītajā Benedikta biogrāfijā (4. maijā). Sēvalds piemin Ratzingeru kā "tēvu Benedetto".

Pontifikāta sākumā Benedikts XVI, tāpat kā Pāvils VI un Jānis Pāvils II, parakstīja atlūgumu, kas jādara tikai slimības gadījumā, kas padarītu pāvesta pilnvaru izpildīšanu neiespējamu. "Tas, ka ir iespējami arī citi nepietiekamas kapacitātes veidi, lai pareizi kalpotu, man kļuva skaidrs pēc dienesta beigām," viņš piebilst.

“Emeritus” nozīmē, ka bīskaps aktīvi neveic savu bīskapa amatu, bet ir “bijušā bīskapa īpašajās attiecībās ar to”.

Benedikts atgādina, ka ikvienam bīskapam ir vajadzīga redze, pat ja tas ir tāpat kā bīskapu palīgiem, tikai tāds diecēzes titulētais redzējums, kura vairs nav. Pēc episkopālā pensionēšanās vecuma ieviešanas kreisajā pusē nebija pietiekami daudz titulētu darboņu, tāpēc bīskaps Simons Landersdorferis (+1971) no Pasavas, Vācijā, sāka sevi dēvēt par “emeritus” [bet viņš nomira pēc septiņiem mēnešiem].

"Bīskapa redzējumam var būt tikai viens turētājs", uzsver Benedikts: "Tajā pašā laikā tiek izteikta garīga saikne, kuru nekādā gadījumā nevar atņemt."

Viņš to piemēro romiešu varas veidam, kur viņam vairs nav nekādu juridisku autoritāšu, bet gan tikai garīga piederība, kas - pat ja neredzama - paliek spēkā. Šī juridiski garīgā forma tomēr ļauj izvairīties no jebkādām domām par “divu pāvestu līdzāspastāvēšanu”, viņš cenšas atrunāties.

Benedikts apsūdzības par iejaukšanos Franciska administrācijā atvaira, paziņojot par "ļaunprātīgu realitātes kropļošanu". Kā piemēru viņš min savu ziņojumu kardināla Meisnera bērēm: “mani vārdi par mazo baznīcas kuģi, kas dreifē smagās vētrās, bija gandrīz burtiski paņemti no Svētā Gregorija Lielā homilijām."

Benedikts nevēlas komentēt Amoris Laetitia, "jo tas pārāk daudz atspēlētos baznīcas valdības konkrētajā aspektā un tādējādi atstātu garīgo dimensiju, kas viena pati joprojām ir mana misija".

Bet viņš slavē Francisku par viņa "laipno un sirsnīgo uzmanību": "Kā jūs zināt, personīgā draudzība ar pāvestu Francisku nav tikai palikusi tāda pati, bet tā ir augusi".

Benedikts pašreizējo homoseksuālo laulību un abortu dominēšanu noveļ uz antikrista varu: "Pirms simts gadiem visi būtu domājuši, ka ir absurdi runāt par homoseksuālu laulību. Mūsdienās ikviens, kurš tai iebilst, ir sociāli ekskomunikēts." Viņš piebilst, ka tas pats attiecas uz abortiem.

Mūsdienu sabiedrība ir formulējusi antikristīgu ticības apliecinājumu: "Tagad bailes no šī antikrista garīgā spēka ir pārāk dabiskas, un patiešām ir nepieciešama visas diecēzes un universālās baznīcas lūgšana, lai tām pretotos."

Benedikts uzskata, ka patiesie draudi baznīcai un Svētā Pētera kalpošanai ir "acīmredzama humānisma ideoloģiju diktatūra visā pasaulē, kurai var nepiekrist, ja nevienu neizslēdz no pamata sociālās vienprātības".

Attēls: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsEaaltlrots