Clicks39
lt.news

Pirmoji šalis „ištrėmė“ romėnų mišias

Kosta Rikos vyskupų konferencija (nuotraukoje) bendru laišku paskelbė , kad visos romėnų mišios yra „draudžiamos“ visose aštuoniose šalies vyskupijose, InfoVaticana.com praneša (liepos 20 d.).

Laišką, kurio galima drąsiai nepaisyti, pasirašo pirmininkaujantis Ciudad Quesada vyskupas José Manuel Gerrita Herrera. Teigiama, kad šalyje „niekada nebuvo tradicinių tikinčiųjų grupės“. Šis pareiškimas daro vyskupus panašią į Japonijos karo vyriausybę, kuri priėmė prieš žydus nukreiptus įstatymus, nors šalyje nebuvo žydų.

Tačiau tragiškų-komiškų prelatų teiginys yra netiesa. Kosta Rikoje vyko Romos mišios keliose vyskupijose, nors vyskupai niekada neatsisakė jų persekiojimo.

Alajuelos vyskupijoje grupė „Summorum Pontificum“ buvo įsteigta 2018 m. Jų įstatus pasirašė vyskupijos kancleris. Grupei buvo leista norint suduoti smūgį Pius X. Dabar šis apaštalavimas jiems perduodamas.

Kosta Rikos vyskupai yra žinomi dėl savo nekompetencijos ir prastų rezultatų iki to, kad jų šalyje katalikybė perėjo nuo 99% iki Vatikano II iki mažumos tikėjimo. Vien nuo 2010 m. iki dabar katalikų dalis sumažėjo nuo 57% iki 47%.

#newsCnvehqmznv