Clicks1.2K
csk.news
5

Medzi Františkom a biskupom Schneiderom prebehla výmena listov o tvrdení z Abú Zabí

Kazašský biskup Athanasius Schneider povedal Exklusiv-Interview mit Bischof Athanasius Schneider zum Abu Dhabi Dokument v rozhovore z 2. mája, že Františkove tvrdenie z Abú Zabí stále platí, pretože ho ani František ani Vatikán verejne neodmietli.

V Abú Zabí podpísal František dokument, v ktorom sa uvádza, že náboženstvá, ktoré odporujú Kristovi, sú „chcené Bohom“.

František súkromne opravil toto tvrdenie, dokonca dvakrát, raz počas Schneiderovej návštevy 1. marca Ad Limina a potom v liste 5. marca Schneiderovi.

František poukázal na to, že myslel iba Božiu „tolerantnú vôľu“, nie jeho „pozitívnu vôľu“. Schneider prosil Františka v liste z 25. marca o zopakovanie tohto vysvetlenia verejnosti.

V dôsledku toho František 3. apríla povedal všeobecnému publiku, že Božia tolerantná vôľa dovoľuje existenciu rôznych náboženstiev.

Schneider to nazýva „malým zlepšením“, ale kritizuje, že František sa vyhýbal odkazu na Abú Zabí a neuviedol, že Kresťanstvo je jediným náboženstvom, ktoré Boh pozitívne prijal.

Varuje, že Františkovo tvrdenie ďalej ničí vieru v jedinečnosť Krista. Schneider preto aplikuje tvrdé slová svätého Pavla na Františka,

„Kto vám zvestuje iné evanjelium v rozpore s tým, ktoré sme vyhlásili bude prekliaty“ (Gal 1,9).

Obrázok: Athanasius Schneider, © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsKbbtafejiq
Segal
Také jste si všimli, že notoričtí lháři potřebují pořád cvrlikat? 😀 🤠🌒🕛🕐🕑🕓🕔🕕
Segal
Notorický lhář Kastrátos. ®🚯🛃😈👿 😀
Libor Halik
Bohu díky, že biskup Schneider z Kazachstánu boj za křesťanskost víry nevzdal, ač proti němu stojí bezbožný Argentinec Bergoglio (František), který má od r.2013 k dispozici všechny disciplinární a finanční zdroje Vatikánu, kterými může Schneidera ničit.
KAHLENBERG
Biskup Atanáš SCHNEIDER: "Nacházíme se ve čtvrté velké krizi církve"

www.fatym.com/view.php
apredsasatoci
"vojna" medzi bergogliom a schneiderom je viac nez podozriva.