Znowu skazali Jacka Międlara! Chcą go zniszczyć za prawdę o Wołyniu? Będzie walka z Kapelą? Wywiad dla wRealu24 [WIDEO]

Dziś (14.06.2022) gościem Krzysztofa Lecha Łukszy z wRealu24 był Jacek Międlar, redaktor naczelny wPrawo.pl. W trakcie rozmowy skomentował kolejny skandaliczny wyrok skazujący go na 10 miesięcy ograniczenia wolności i obciążający kosztami w wysokości 15 tysięcy zł. Został skazany za słowa z kontrmanifestacji do tzw. parady równości z 2018 roku: „geje to potencjalni nosiciele HiV-a i potencjalni pedofile” a „parady równości to porno-spektakle”. Problem w tym, że w myśl artykułu 212 k.k., na który wskazano w akcie oskarżenia, Jacek Międlar nie złamał prawa, na co wyraźnie wskazuje orzecznictwo Sądu Najwyższego, na które w trakcie procesu powoływał się publicysta. Ba, za rzekomych pokrzywdzonych gejów, autorów prywatnego aktu oskarżenia podał się… ojciec kilkorga dzieci i mąż drugiej żony Rafał Gaweł i Konrad Dulkowski. Wydający skandaliczny wyrok asesor Michał Basa z Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia po prostu złamał prawo.
Niegdyś stalinowski prokurator Andrij Wyszyński mówił: „dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf”. Teraz we Wrocławskich sądach stosuje się inną zasadę: „dajcie mi Międlara, a skażemy go w oparciu o swoje urojenia” – komentuje gość redaktora Łukszy i dodaje, że państwo polskie z obecnym wymiarem sprawiedliwości bezprawnie wydającym wyroki skazujące jest państwem patologicznym.
W Polsce potrzebne jest narzędzie, które będzie wymuszało na sędziach przestrzeganie prawa, a nie skazywanie w oparciu o własne wymysły – dodaje. O głębokiej patologii we wrocławskim sądownictwie niech świadczy także fakt, że miesiąc wcześniej, prawomocnie skazano Jacka Międlara za „opinie wywołujące negatywne emocje” (PRZECZYTAJ). Krzysztof Lech Łuksza sugeruje, że wydawanie bezprawnych wyroków przeciwko naczelnemu wPrawo.pl to odwet za projekt „Spotkanie ze Świadkiem ukraińskiego ludobójstwa na Polakach”, który sukcesywnie realizuje Jacek Międlar.

W rozmowie skomentowany został pomysł budowania federacji polsko-ukraińskiej oraz prometejskich wizji Mateusza Morawieckiego, zaś w odpowiedzi na pytania od widzów gość wRealu24 odniósł się medialnych spekulacji dotyczących jego walki na pięści z lewicowym publicystą. Czy skrzyżuje z nim rękawice?
Jadwiga Bob shares this
2
Neo Kowalski
Policja, Prokuratura, Sądy tylko z nazwy są Polskie!!! I sprawiedliwości tam nie znajdziesz, dlatego potrzebne jest oczyszczenie Polski.
Krzysztof Kolumb
Członkowie ,,polskiego" rządu najlepiej wychodzą jako ,,gwiazdy" na taśmach z ukraińskich domów przyjemności z Podlasia.
Neo Kowalski
@Krzysztof Kolumb , trzymają tych "gwiazdorów" za jaja bo te dziewczynki były nieletnie.