uk.news
12

Ватикан скасував рішення про звільнення матері Герлах

Як і слід було очікувати, Ватикан в основному схвалив рішення, прийняті єпископом Форт-Ворта Майклом Олсоном проти монахинь-кармеліток з Арлінгтона, штат Техас.

Однак звільнення з монашого життя настоятельки, Матері Терези Агнеси Герлах, було скасоване Дикастерією у справах релігій. Відповідне рішення було оголошено єпископом Олсоном 22 травня.

Дикастерія відхилила скарги черниць на єпископське розслідування щодо їхнього монастиря, залишила в силі канонічне попередження, винесене дев'ятьом черницям, погрожуючи їм покаранням, якщо вони продовжуватимуть перешкоджати розслідуванню, і підтвердила відсторонення єпископом Олсоном матері Герлах від виконання обов'язків настоятельки в якості запобіжного заходу.

Ватикан визнав доведеним онлайн-роман між матір'ю Герлах і священиком єпархії Ролі, але заперечив, що це було "зловживанням її повноважень як настоятельки", як стверджував пан Олсон. Крім того, їй не було надано передбачених законом 15 днів на подачу апеляції.

Ватикан не відомий своєю турботою про канонічне право, тому це рішення, ймовірно, є спробою уникнути розриву зв'язків монахинь з єпархією.

Переклад зі штучним інтелектом