pl.news
33.7K

Świąteczne życzenia: Franciszek egzorcyzmuje swój własny cień

W swoich życzeniach Świątecznych dla Rzymskiej Kurii z 22 grudnia nostalgiczny Franciszek pochwala przestarzały SW II, nazywając go "wspaniałą okazją do konwersji [= sekularyzacji] dla całego Kościoła", a także próbą uczynienia Ewangelii "bieżącą, żywą i operatywną w tym historycznym momencie [lat sześćdziesiątych].

Okryty hańbą Kardynał Becciu zaszczycił wszystkich swoją obecnością (film poniżej). Franciszek udawał, że "bieżąca refleksja nad synodalnością Kościoła [= nad centralizmem rzymskim] wynika z przekonania co do zrozumienia przesłania Chrystusa, które nigdy się nie kończy i nieustannie rzuca nam wyzwania". Jakby nie patrzeć, Synodalizm to herezja stara jak świat.

Swoim zwyczajem papież zrugał tych, którzy "zafiksowują się", to znaczy - "popełniają błąd, usiłując dopasować przesłanie Chrystusa do określonej formy, która pozostaje aktualna po wsze czasy". Hipokryta Franciszek najwyraźniej doznał pomroczności niejasnej, bo zapomniał, że sam upiera się przy obrządku Novus Ordo, uznając go za jedyną poprawną formę liturgii - "forma zawsze powinna nadawać się do kształtowania".

Zdaniem papieża, prawdziwa herezja to nie tylko głoszenie nauk niezgodnych z Ewangelią, "ale również bronienie się przed translacją Ewangelii na współczesne języki i formy". Tak przy okazji, socjalizm, nacjonalizm, i zielony socjalizm stanowią "języki i formy" swoich czasów.

Sztywny jak pal Franciszek odniósł się do Opactwa Jansenistów Port-Royal we Francji: "Przepędzili diabła, ale powrócił siedem razy silniejszy, pod płaszczykiem surowości i rygoru przyniósł im sztywność oraz poczucie wyższości nad innymi" - podobne wrażenie sprawiał Franciszek w trakcie składania swoich Świątecznych życzeń.

#newsEszrwjimlb

00:14
Jan Kanty Lipski
Gdzie ten "rygor" w Watykanie?
Walczyć o prawdę
,,Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą, aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość,,. 2Tes II 9-12. Oby nas nie zwiedziono jak tych, o których mówią powyższe słowa Pisma. Współczesnym ,,apostołem,, odstępstwa i dwuznaczności religijnej jest Franciszek, antypapież...