Clicks37
uk.news

Папа Франциск засуджує ситуаційну етику, але тут же використовує її

Під час своєї поїздки в Таїланд Папа Франциск повідомив представникам ордена єзуїтів, що проблема розлучених людей, які (порушують правила - прим. ред.) та укладають другий шлюб, може бути вирішена двома шляхами:

"Із використанням казуїстики, яка не має відношення до християнства, або із використанням вчення церкви і восьмої глави Amoris Laetitia, яка закликає шукати рішення в будь-якій ситуації.

Тим не менш, це не має ніякого відношення до ситуаційної етики, а пов'язано з давніми традиціями моральності в церкві".
(Повна стенограма: LaCiviltaCattolica.it від 5 грудня).

Папа Франциск зробив помилку в кожному реченні:

- Не можна протиставляти християнство і духовність;
- Його особиста думка, опублікована в примітці до Amoris Laetitia, не є вченням церкви;
- Amoris Laetitia - це яскравий приклад ситуаційної етики, яку так не любить Папа Франциск; документ виправдовує блуд в ряді випадків.

Відповідаючи на інше питання, Папа Франциск знову використав ситуаційну етику, та заявив, що "немає точних правил, які ніколи не можуть бути помилковими". Виходить, що Папа Франциск скасував десять заповідей.

В інший час Папа Франциск говорив про такі політичні питаннях, як проблема зміни клімату ( "питання виживання планети є фундаментальним"), масова імміграція ( "до біженців відносяться, як до сміття"), підтримка незаконної торгівлі людьми ("Середземномор'я перетворилося на кладовище" ) і порівнював "стіни", які поділяють батьків і дітей, з дітовбивством Ірода.

Зображення: © Mazur, CC BY-SA, #newsOwnzodphup