Clicks15
lt.news

Kardinolas baiminasi Vokietijos schizmos - kuri jau yra čia

Ar Vokietija eina į skilimą? "Aš bijau: taip! Ir aš tikiuosi: ne!" - Kath.net sakė kardinolas Gerhardas Ludwigas Mülleris (gegužės 5 d.).

Jis teigia, kad „vokiečių bažnyčia“ neegzistuoja „išskyrus autoritarinių vyskupų, piktnaudžiaujančių savo tarnyba, valdžios ištroškusių pasauliečių funkcionierių ir ideologiškai įsitvirtinusių profesorių mintyse“.

Mülleris perspėja dėl krikščionybės, kuri atsisako apreiškimo tiesos, susiveda į socialinę etiką ir religinį sentimentalizmą, turi tik vidinį pasaulietinį teisėtumą ir apsikvailina pasaulietinės visuomenės akivaizdoje. Tokia „krikščionybė“ neturėtų apsiverkti dėl jos „pačių sukurto nereikšmingumo“, - pastebi jis.

Mülleriui „gyvenimo tikrovės“ - dažnai Pranciškaus vartojamos sąvokos - iškėlimas į pastoracinę superdogmą yra Trojos arklys, kurį oportunistai sukūrė tam, kad išviliotų paprastų pažiūrų oponentus.

Kardinolas prieštarauja, kad tik Kristus žino žmonių „gyvenimo realijas“ - tiek geras, tiek blogas. Kristus neatsakė į šias realijas prisitaikydamas ir „paradigmos pokyčiais“.

Žiniasklaidoje sukeltas negailestingas isterijas Mülleris pastebi, kad dešimt turtingiausių pasaulio vyrų savo turtus padidino 550 milijardų dolerių nuo Koronos panikos pradžios, o milijonai prarado darbą. Ir:

„Pagrindinės žiniasklaidos priemonės yra jų rankose. Jie turi pasaulio įvykių aiškinimo monopolį, o paprastus žmones jie laiko mažyliais, kuriais jie turi rūpintis “.

Paveiksliukas: Gerhard Ludwig Müller, © Mazur, CC BY-NC-ND, #newsZcllkncnpk