Marieta Ria
1.3K
PROZRETEĽNOSŤ Veľmi chudobná žena telefonovala do kresťanského rádia a prosila o materiálnu pomoc. Veľmi bohatý, ale zákerný muž, ktorý zachytil túto prosbu v rádii, sa rozhodol podniknúť niečo …More
PROZRETEĽNOSŤ

Veľmi chudobná žena telefonovala do kresťanského rádia a prosila o materiálnu pomoc. Veľmi bohatý, ale zákerný muž, ktorý zachytil túto prosbu v rádii, sa rozhodol podniknúť niečo nekalé. Zavolal do rádia, vypýtal si žobráčkinu adresu. Potom nariadil sekretárke, aby nakúpila veľa jedla, s tým, že v momente, keď sa žobráčka opýta, kto jej jedlo poslal, nech naisto povie, že tie potraviny sú od diabla. Keď sekretárka konečne našla úbohú ženu, tá od šťastia začala v náhlivosti brať jedlo a s radosťou dávať do svojho skromného domu. Sekretárka sa spýta: “Nechcete ani vedieť, kto Vám posiela toľko jedla?“ Žena odpovedala: “Nie. Na tom vôbec nezáleží, pretože keď Boh niekomu nariadi, tak aj diabol musí poslúchnuť. “ Sekretárka sa len rozplakala.

Od nepamäti si v Božom zámere a On sa chce o Teba vždy postarať. To, čo sa v Tvojom živote zdá byť nemožné, pre Neho je dosiahnuteľné. Boh ťa chce dostať do najväčšej výšky svätosti; Boh rád otvára svoju knihu spomienok, pretože pozná každý Tvoj dobrý skutok a chce ho odmeniť. Jeho prozreteľnosť je nevyspytateľná.

Modlitba.sk