uk.news
17

Нещасні норми: Ватикан більше не може знайти нічого "надприродного"

17 травня Тухо Фернандес опублікував рекомендації щодо ймовірних надприродних явищ під назвою "Норми, які слід дотримуватися при розпізнаванні ймовірних надприродних явищ".

Головна зміна: Ні місцевий єпископ, ні Ватикан не будуть заявляти, що явища мають надприродне походження, але Ватикан може уповноважити місцевого єпископа заявити, що явище "не є надприродним".

У цих нормах не передбачено, що церковне керівництво може позитивно визнавати божественне походження передбачуваних надприродних явищ, зазначається в регламенті.

Другою важливою зміною є централізація процесу, оскільки Франциск є папою римського централізму. Рішення місцевого єпископа повинні бути затверджені Ватиканом.

У документі згадуються випадки в 20-му столітті, коли місцевий єпископ оголошував явище надприродним, а Ватикан пізніше видавав рішення про протилежне. В інших випадках єпископ говорив одне, а його наступник говорив протилежне про те ж саме явище.

Тучо Фернандес хоче залишити відкритою можливість того, що в майбутньому може знадобитися інша відповідь, залежно від того, як розвиватиметься набожність, пов'язана з тим чи іншим явищем.

Він навіть дозволяє своїй дикастерії скасовувати власні попередні рішення, що означає, що рішенням Ватикану - не тільки в сфері надприродних явищ - ніколи не можна довіряти.

Шість можливих результатів, згідно з новим документом, такі:

- Не висловлюючи впевненості щодо автентичності самого явища, можна визнати багато ознак дії Святого Духа, що з'являється "посеред" цих подій [це може бути застосовано до Меджуґор'є].

- Prae oculis habeatur: Визнаються важливі позитивні ознаки, в той час як існують деякі аспекти плутанини або потенційні ризики.

- Curatur: Відзначаються різні критичні елементи, але явище вже широко поширене.

- Sub mandato: Явище вважається таким, що не викликає значних проблем, але проблеми виникають через людей, пов'язаних з ним.

- Prohibetur et obstruatur: Критичні питання і ризики передбачуваного бачення видаються дуже серйозними, тому місцевий єпископ повинен заборонити прихильність до передбачуваного бачення.

- Declaratio de non supernaturalitate: Ватикан уповноважує місцевого єпископа заявити, що явище не є надприродним.

Ці правила мають два прикрих наслідки: Неможливо застосовувати їх лише до майбутніх надприродних явищ, залишаючи поза увагою явища минулого, такі як Гваделупа, Лурд і Фатіма. З іншого боку: До тих пір, поки Ватикан прямо не скаже, що явище "не є надприродним", воно буде представлене як "надприродне" тими, хто його пропагує. Вони будуть стверджувати, що Ватикан ніколи не оголосить явище надприродним, навіть якщо воно таким є.

Переклад зі штучним інтелектом