Clicks1.2K

Úradníčku vyhodili z práce kvôli žltej hviezde s nápisom „neočkovaná”

Bratislava 19. januára 2021 (HSP/Foto:Pixabay)

Covidová totalita už zrejme prenikla aj do našich zemepisných šírok. Ženu, ktorá pracovala v libereckej meststkej organizácii vyhodili kvôli tomu, že na demonštrácii za slobodu v očkovaní si pripla žltú hviezdu s nápisom nezaočkovaná. Na Slovensku vyhodili z práce známeho politického analytika Eduarda Chmelára, ktorému dali stopku na Akadémii Policajného zboru

Ilustračné foto

V Nemecku vyhodili zo speváckej súťaže porotcu, lebo spochybnil opatrenia proti Covidu

V súčasnosti prežívame skutočne zvláštne obdobie. Krajiny, ktoré o sebe doteraz vyhlasovali, že sú demokratické sa pod zámienkou opatrení proti koronavírusu menia na totalitné zriadenia.

Niekde to zašlo až tak ďaleko, že okrem spochybňovania holokaustu už nie je možné spochybňovať ani vládne opatrenia proti koronavírusu. Človek spochybňujúci niekedy aj stupídne opatrenia, ktoré ničia ekonomiku krajiny totiž môže veľmi ľahko prísť o prácu.

Presvedčil sa o tom aj nemecký spevák Michael Wendler, ktorý bol zároveň aj porotcom speváckej súťaže „Nemecko hľadá Superstar.“ Ten na svojom účte na sociálnej sieti skritizoval vládne opatrenia proti koronavírusu a prirovnal ich ku koncentračnému táboru.

Televízia RTL, ktorá vysiela túto spevácku súťaž, Wendlera z poroty vyhodila a dokonca vymazala všetky jeho výroky, ktoré ako porotca povedal. Niektoré rádiá odmietajú hrať Wendlerove piesne. Viac o tomto prípade sa dočítate TU.

Českú úradníčku vyhodili kvôli žltej hviezde

Podobná Covidová totalita zrejme dorazila aj do našich zemepisných šírok. O tom vie svoje žena z Českej republiky, ktorá pracovala na dohodu o pracovnej činnosti pre mestskú príspevkovú organizáciu v Liberci.

Tá sa previnila tým, že na demonštrácii za slobodu v očkovaní proti Covidu, si na seba pripla žltú šesťcípu hviezdu s nápisom „neočkovaná.“ Informuje o tom časopis Reflex.

Námestník libereckého primátora úradníčku okamžite prepustil. Ako zámienka mu zrejme poslúžilo vyjadrenie Židovskej obce v Prahe, ktorá vyhlásila, že nosenie žltých hviezd v tejto súvislosti považuje za urážku obetí nacizmu.

Žena pritom len chcela dať najavo, že podobne ako Židia v období druhej svetovej vojny, aj dnes sa pravdepodobne môže stať to, že z neočkovaných ľudí sa stanú občania druhej kategórie. Nešlo teda evidentne o žiadnu urážku voči Židom.

Svetoví lídri, najmä z krajín Európskej únie už totiž otvorene hovoria o tzv. Covid pase, ktorí bude vstupenkou pri cestovaní medzi jednotlivými krajinami. To znamená, že ľudia, ktorí sa nedajú zaočkovať, de facto nebudú môcť cestovať do zahraničia. Niektoré vlády uvažujú, že ľudia bez očkovania sa nebudú môcť zúčastňovať rôznych hromadných podujatí.

Chmelára vyhodili z Akadémie Policajného zboru

Výpoveď, povedzme mierne „za záhadných okolností“ dostal aj slovenský politický analytik Eduard Chmelár, ktorý prednášal na Akadémii Policajného zboru.

Strana socialisti.sk, ktorú Chmelár založil na sociálnej sieti píše, že výpoveď mal dostať údajne priamo na pokyn z ministerstva vnútra: „NORMALIZÁCIA 2.0? Zakladateľ hnutia Socialisti.sk Eduard Chmelár, ktorý pôsobil ako docent na Akadémii Policajného zboru SR, bol na priamy pokyn z ministerstva vnútra prepustený zo zamestnania.“

Oficiálnym dôvodom Chmelárovho prepustenia bolo znižovanie počtu pracovných miest kvôli pandémii. Socialisti sa však udivujú, že nebol prepustený žiadny nekvalifikovaný pracovník, ale najväčší odborník na medzinárodnú bezpečnosť a dejiny štátu a práva, akého na tejto vysokej škole mali a ktorý sa tešil veľkému záujmu študentov.

Socialisti si myslia, že Chmelárovi sa zrejme stala osudnou kritika Matovičovej vlády a taktiež jeho verejná výzva k občianskej neposlušnosti.

Chmelár vo svojom statuse prirovnal Matoviča k diktátorovi, ktorý si chce za každú cenu presadiť svoje. Reagoval tak na Matovičovo celoplošné testovanie, ktoré presadil napriek odmietavému postoju verejnosti, koaličných partnerov, vedcov, lekárov a iných odborníkov.

Kompetentných ľudí preto vyzval, aby sa postavili Matovičovi na odpor podľa článku 32 Ústavy SR:

„Vyzývam politické strany, štátnu správu, armádu, políciu, zdravotníkov, samosprávy, zamestnávateľov, odbory i bežných občanov, aby sa v prípade, že Igor Matovič bude v rozpore so všetkými odbornými poznatkami trvať na celoplošnom testovaní, postavili na odpor a odmietli sa zúčastniť na tejto akcii. Zobuďte sa! Nestačí vyjadriť nesúhlas, treba mať odvahu neposlúchnuť rozkazy a nariadenia predsedu vlády, ktorý stratil kontrolu nielen nad pandemickou situáciou, ale predovšetkým nad samým sebou.“

Samuel Gdovin
johanika
Pfizer-Chef Albert Bourla
Er selbst hat noch keine Impfung bekommen. „Ich will mich nicht vordrängeln. Ich bin 59 und gesund“, sagt er. „Aber ich werde es nehmen, sobald ich dran bin.“

handelsblatt.com/…corona-impfstoff/26722868.html
Anton Čulen
Tu sa mlčalo: V týchto dňoch došlo k bezprecedentnému porušeniu ústavných práv občanov Slovenskej republiky Martina Lacka a Antona Čulena, keď ich zamestnávatelia prepustili zo zamestnania na základe toho, že pred parlamentnými voľbami v marci 2016 ako členovia občianskeho združenia Iniciatíva 2016 vyjadrili verejnú podporu Ľudovej strane Naše Slovensko. Výzva občianskej Iniciatívy 2016
johanika
Pán Čulen, keď Vás prepustili zo zamestnania ako učiteľa náboženstva v Bratislave, keď pána Lacka prepustili z Ústavu pamäti národa... bola som osamotená v boji za Vás. Ale poraďte, ako sa dá spoločnými silami aj s nejakým jasným výsledkom bojovať za Vás proti protipráviu! Slovákom chýba svornosť Svätoplukových prútov!
Freddy Gargamel
Smutný, ale užitočný text na zamyslenie, aj pre kresťanov. Skvelá motivácia na pokánie:
Baránek: Postavíte sa tam ako zbabelé telce. Nezaslúžite si slobodu, ale len modrý lajster
„Nezaslúžite si slobodu, zaslúžite si len modré lajstro, svojou zbabelosťou, svojou nezodpovednosťou, tým, že si slobodu nevážite, že si nevážite svoje prirodzené ľudské práva, nevážite si práva svojich detí, …More
Smutný, ale užitočný text na zamyslenie, aj pre kresťanov. Skvelá motivácia na pokánie:
Baránek: Postavíte sa tam ako zbabelé telce. Nezaslúžite si slobodu, ale len modrý lajster
„Nezaslúžite si slobodu, zaslúžite si len modré lajstro, svojou zbabelosťou, svojou nezodpovednosťou, tým, že si slobodu nevážite, že si nevážite svoje prirodzené ľudské práva, nevážite si práva svojich detí, nebojujete za svoje deti. Tak čo si zaslúžite? Tak ja vám poviem, lyže na nohy a ten rad si choďte odstáť v tých lyžiach aby boli zabezpečené dvojmetrové odstupy,“
dennikslovensko.sk/…slobodu-ale-len-modry-lajster/
Peter(skala)
Prečo vláda nerieši spôsoby liečby Covidu-19? Mesík: „Je to masaker v priamom prenose“. Slovenskému lekárovi colnica zhabala účinný liek
hlavnespravy.sk/…ca-zhabala-ucinny-liek/2411738