ewaboryk
21.1K

Grzegorz Górny o porozumieniu z Chinami: Prześladowcy Kościoła będą zatwierdzać biskupów

Fot. Reuters / Forum Były już w historii przypadki, że prawo nominowania biskupów posiadali władcy świeccy, a papież jedynie zatwierdzał kandydatury hierarchów, zachowując sobie prawo weta. Zawsze …More
Fot. Reuters / Forum
Były już w historii przypadki, że prawo nominowania biskupów posiadali władcy świeccy, a papież jedynie zatwierdzał kandydatury hierarchów, zachowując sobie prawo weta. Zawsze dotyczyło to jednak monarchów katolickich, którzy w sprawach wiary pozostawali wierni Stolicy Apostolskiej. Obecnie prawo takie zostało przyznane władzy, która nie ukrywa, że jest ateistyczna, antyreligijna, wrogo nastawiona do Kościoła, a nawet otwarcie go prześladuje – tak Grzegorz Górny, katolicki pisarz i publicysta skomentował porozumienie zawarte w sobotę przez Watykan i Pekin.
Autor przypomina na łamach portalu wPolityce.pl kontekst umowy, w myśl której Watykan uznał siedmiu „biskupów” tak zwanego kościoła patriotycznego, czyli całkowicie lojalnego wobec władz, bezwzględnie prześladujących wiernych Rzymowi katolików.
„Ponieważ Chińska Partia Komunistyczna od lat prowadzi politykę przymusowych aborcji i sterylizacji, duchowni należący do Patriotycznego Stowarzyszenia Katolików Chińskich …More
Weronika..S
W Apokalipsie są słowa: ,,Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach,,(18,4). Z ,,niej,, co odpowiadałoby Wielkiej Nierządnicy.
tekla
Czy Pan Bóg da nam jeszcze jakiś znak, abyśmy wyszli z Nierządnicy? Tak, abyśmy nie mieli wątpliwości.