Clicks897
Maria Dubovska
1

Pápež František: Viem, že Bonino rozmýšľa veľmi odlišne

Odrazu sme zistili , že o političke Emme Bonino nevieme nič, okrem trápneho faktu, v ktorom roku života podstúpila interrupciu. V rozhovore, ktorý súvisí s utečeneckou krízou sa k nej vyjadril pápež František. Rozhovor sa, ako aj normálny človek predpokladal, netočil okolo jej intímneho života, ale okolo tejto krízy, v ktorej Bonino (nevolá sa Boninová) má čím prispieť. Svätý Otec mal presné informácie, kto je Bonino.

Massimo Franco pre Corriere Della Serra v článkuFrancis: ‘I Embrace My Orthodox Brethren

. . . Svätý Otec František trvá na tom, že "Európa sa musí a môže zmeniť , nedá sa len finančne pomáhať krajinám, odkiaľ utečenci prichádzajú, ale treba čeliť výzve, ktorá je primárne, ale nielen, humanitárna. František je obdivovateľ osobností európskej renesancie po 2. svetovej vojne ako boli Konrad Adenauer, Robert Schuman a Alcide De Gasperi." Spomenul takisto "zabudnuté postavy" našich čias ako je napríklad starostka Lampedusy Giusi Nicolini, ktorá privítala utečencov na ostrove. Vediac, že radikálna líderka Bonino bude kontraverzná František povedal, že " je osobou, ktorá pozná Afriku lepšie, než ktokoľvek iný a poskytla Taliansku najlepšiu radu o tom, ako spoznať Afriku." František pripustil, že "Bonino rozmýšľa veľmi odlišne od nás , ale nevadí, pozeráme sa na ľudí, na to, čo robia. "

Stručný výťah aktivít emmy Bonino v Afrike:


Emma Bonino strávila mnoho svojho času medzi Európou a Egyptom. Hosťovala ako profesorka na Americkej univerzite v Káhire. Sústredila sa na expertízu v oblasti ľudských práv a humanitárnych tém v Severnej Afrike a na Blízkom východe. Súčasťou jej práce bol politický proces, ktorý viedol ku konferencii (Sana ´s Conference) , ktorá bola bezprecedentným stretnutím zástupcov vládneho a civilného života arabských a susedných krajín, ktorá dospela k záveru, že zobúdzajúce sa demokratické ašpirácie v týchto krajinách znamenajú rešpekt k základným pricípom - špeciálne k princípu právnych štátov a ľudských práv.
Od júla 2003 Emma Bonino viedla kampaň za ratifikáciu Maputského protokolu , ktorý predstavuje hlavný rámec pre realizáciu ženských práv v Afrike. Kampaň kladie veľký dôraz na zastavenie ženskej obriezky.
Maria Dubovska
Dik hento. Capa som musela pracne dohladavat
www.youtube.com/watch