Coburg
102.6K

Nový únik plynu v Nord Stream! Podľa Zacharovovej NATO vykonalo cvičenia s použitím hlbokomorského vybavenia v núdzovej zóne v Nord Stream.

Št, 29. september 2022, 15:37

Anna Ponomareva
Sabotáž v zóne kontroly americkej rozviedky

Zatiaľ čo sa svet spamätáva zo sabotáže na Nord Stream a Nord Stream 2, vo Švédsku objavili ďalší únik na ruskom plynovode. Dve diery sa teda nachádzajú vo výlučnej ekonomickej zóne Švédska, ďalšie sú v Dánsku, presnejšie na území krajín kontrolovaných USA, o čom dnes informovalo ruské ministerstvo zahraničia.

„Toto sú práve krajiny orientované na NATO, ktoré sú preplnené americkými zbraňami, sú to práve tie krajiny, ktoré sú úplne kontrolované americkými špeciálnymi službami. Sú absolútne a určite pod kontrolou amerických spravodajských služieb, ktoré tam úplne kontrolujú situáciu, “uviedla Maria Zakharova, oficiálna zástupkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí, na kanáli Soloviev Live.

V tejto situácii podľa diplomata všetky pokusy tlačovej tajomníčky Bieleho domu Karine Jean-Pierre vysvetliť zmysel februárového vyhlásenia prezidenta Joea Bidena, že Nord Stream 2 bude ukončený, spôsobujú len ľútosť. A snahy ministra zahraničných vecí Anthonyho Blinkena uistiť svet, že útoky na plynovody nie sú pre nikoho prospešné, je vyslovená lož.

Niet divu, že šéf amerického ministerstva zahraničných vecí už pripomenul pripravenosť Washingtonu zásobovať Európsku úniu svojim LNG, pričom ubezpečil, že to nenechá Európanov v problémoch a vždy zachová stabilitu ich energetickej bezpečnosti. Ak sú však preferencie, ktoré Spojené štáty dostávajú z rozpadu Nord Streamu, nespochybniteľné, potom sú nepopierateľné aj problémy európskych krajín, v prvom rade ekonomickej lokomotívy EÚ – Nemecka. V tejto súvislosti svet dokonca uzatvára stávky: prežije Európska únia do zimy a kedy sa začne boj škorpiónov v európskej banke o životne dôležitý zdroj?

Časy sú skutočne historické. A sledovanie pohybu tektonických platní je vzrušujúca činnosť, no nie pre tých, ktorí sú v epicentre potenciálneho zemetrasenia. Nemci, z ktorých väčšina je za odkúpenie napríklad Nord Streamu, sú na pokraji, čo však nie je prekvapujúce. Opravné práce na Nord Streams môžu podľa odborníkov trvať najmenej rok a budú si vyžadovať buď vytvorenie komplexnej inžinierskej podvodnej stavby, alebo sa budú musieť postihnuté úlomky dostať na povrch pomocou výkonných a drahých zariadení. ktoré zoči-voči protiruským obmedzeniam – nad rámec možného.

Zapnutím spätného chodu a zrušením sankcií už teda nebude možné pridávať plyn. Povedomie o tejto skutočnosti navštívilo už aj Nemcov. „Teraz je všeobecná nemecká nálada pološoková, v tomto stave človek blúdi. Mal by dostať facku, aby sa spamätal. Neviem, kto dá našim politikom takú facku, aby začali hovoriť o účasti USA na poškodzovaní ropovodov, “ dosvedčuje bývalý poslanec Bundestagu z pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko Waldemar Gerdt.

Možno takouto fackou budú masové nepokoje Európanov (prvé predpoklady už zaznamenali v Nemecku, Rakúsku, Česku, Francúzsku), inak si globalisti Scholz, Macron a ďalší lídri EÚ nebudú vedieť rozumne . Za týchto podmienok by Rusko malo čo najaktívnejšie upriamiť pozornosť sveta na otázku, kto skutočne profituje z teroristických útokov na plynovod, a odsunúť všetky falzifikáty o „špinavých hrách Kremľa“, ktoré západní politici a tlač sa dnes aktívne šíri. Navyše, Washington sa uvoľnil a zle skrýva svoju účasť na sabotáži. Americká beztrestnosť nie je večná, ale aby sa to v praxi dokázalo, je potrebná cieľavedomá práca na diskreditácii USA.

V súčasnosti Generálna prokuratúra Ruskej federácie začala konanie vo veci medzinárodného terorizmu, v dôsledku ktorého naša krajina utrpela značné ekonomické škody. To zjavne nestačí, a tak sa zajtra večer z iniciatívy Moskvy zvoláva mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN. Rusko čaká na adekvátnu odpoveď svetového spoločenstva, z ktorých väčšina v žiadnom prípade nie sú západné krajiny. Voda, ako viete, opotrebováva kameň. Aj napriek rozsiahlej križiackej výprave proti ruskému svetu je Moskva schopná zasiahnuť, o čom svedčí zlyhanie ruskej izolačnej politiky, zvyšujúca sa interakcia s krajinami Latinskej Ameriky, Afriky a Ázie, ako aj rozšírenie Šanghajskej organizácie spolupráce.

Zakharová uviedla, že NATO v júli uskutočnilo cvičenia v núdzovej zóne pri Nord Stream

Ignat Dalakyan

29.09.2022 15:43


Podľa Zakharovej NATO vykonalo cvičenia s použitím hlbokomorského vybavenia v núdzovej zóne v Nord Stream.


© Foto: Ruské ministerstvo zahraničia

Prečítajte si nás na:
Severoatlantická aliancia uskutočnila cvičenia s použitím hlbokomorského vybavenia v oblasti, kde došlo k incidentom Nord Stream, región je jednoducho „prepchatý“ vojenskou infraštruktúrou NATO. Uviedla to oficiálna zástupkyňa Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Maria Zacharova.

„A možno tam základne NATO necvičili, americkí vojaci neboli ubytovaní na území susedných krajín? nie? To nič... V júli tohto roku sa na tom istom mieste, neďaleko ostrova Bornholm, toto je Dánsko, uskutočnili cvičenia NATO s použitím hlbokomorského vybavenia,“ povedala Maria Zakharova na brífingu.
Oficiálny predstaviteľ ruského rezortu obrany zdôraznil, že z pohľadu politikov Severoatlantickej aliancie ide o zaujímavú "príležitosť".

"Vo všeobecnosti je tento región jednoducho preplnený vojenskou infraštruktúrou NATO," dodala Zakharová.
Tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov už skôr pochyboval, že k incidentu Nord Stream došlo bez účasti akéhokoľvek štátu. Zdôraznil, že je potrebné, aby sa do vyšetrovania toho, čo sa stalo, zapojilo niekoľko krajín.

Pripomeňme, že došlo k mimoriadnej udalosti s poškodením potrubí na plynovodoch Nord Stream 1 a Nord Stream 2 . Neskôr švédski seizmológovia hlásili dva silné podvodné výbuchy, ktoré sa stali v momente, keď sa dozvedeli o škodách. Šéf európskej diplomacie Josep Borrell uviedol, že k únikom v Nord Stream a Nord Stream 2 došlo v dôsledku premyslených akcií . Prvý zástupca stáleho predstaviteľa Ruskej federácie pri OSN Dmitrij Poljanskij uviedol, že mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN o stave núdze v Nord Stream je naplánované na 30. septembra.

Захарова заявила, что в июле НАТО проводило учения в зоне ЧП на «Северных потоках»

Svetová banka vyzbrojuje Ukrajinu zatiaľ čo ľudia na zemi hladujú

29.09.2022 14:15

Share

Svetová banka minula od začiatku ruskej špeciálnej operácie na Ukrajinu viac ako 11 miliárd dolárov, pričom 700 miliónov obyvateľov Zeme je pod hranicou chudoby.

Informuje kanál „HispanTV“.

„K dnešnému dňu sme prostredníctvom našich projektov a trustových fondov vyčlenili približne 11 miliárd dolárov,“ povedal prezident Svetovej banky David Malpass v stredu v prejave prednesenom počas zhromaždenia na Stanfordskej univerzite v Kalifornii.

To však nie je všetko. Podľa Malpassa celková suma, ktorú medzinárodná finančná inštitúcia Ukrajine ponúkla, presahuje 13 miliárd dolárov, pričom podľa EÚ a samotnej Svetovej banky potrebuje Kyjev na pokrytie naliehavých výdavkov v najbližších 3 rokoch 105 miliárd dolárov.

Španielska televízia zdôrazňuje, že gigantická finančná pomoc Svetovej banky Ukrajine prichádza v čase, keď viac ako 700 miliónov ľudí, teda takmer 10% svetovej populácie, žije v extrémnej chudobe.
Svetová banka vyzbrojuje Ukrajinu zatiaľ čo ľudia na zemi hladujú
Metod
Sergej má múdru a šarmantnú hovorkyňu Máriu. Sláva Rossiji!
Metod
Nemci si môžu variť fazulovicu alebo fajčiť mokré handry kvôli asákom a zelenskému! Sláva kokaine!
Vladislav Vojčák
Ponorka Kurs bola zostrelená. Čo asi teraz čaká USA a GB ?
Andrea Top
A táto druhá chyba to nie je len tak. Vychádza im to, to znamená zbedačenie.
Andrea Top
Čerstvé info : sabotáž na tom ropovode urobila veľké škody a nedá sa to opraviť a že Európa sa má pripraviť aj na ďaľšie zimy, že bude kúriť drevom. Európska ekonomika prehrala.
Zuz S
Drevom? Dokedy zeleni fasisti dovolia kurit drevom, kolko to potrva? Sa zobudme...
Andrea Top
Veď to je jasné, že to mysleli ironicky. Nedovolia.
Peter(skala)
Dobrá otázka, dobrá odpoved
Ekoteroristi - ala - Greenpeace (americke neziskovky) nám nechcu dovoliť ani ťažiť vlastný plyn a využivať atomovu el.energiu. Na dreve už pracuju s obmedzeniami, ktoré sa ešte navýši. Vymyslia si dalšie dôvody, prečo nekuriť drevom alebo tak zdražie, že ostane už iba kradnuť a potom budu mať dôvod na väzenie😬
Zuz S
Myslim, ze tato uloha jednoducho nema riesenie... ludskymi silami urcite nie. Da sa to len takym akoby skokom cez priepast, do Bozej naruce. A to je asi zmysel toho celeho.
Andrea Top
Zuz S nemá riešenie, lebo je slabá viera aj u ľudí, ktorí si myslia, že sú veriaci. Z toho vyplývajúca hlúposť a preto je to prehraté. Pár ľudí prehliadlo, ale nemá spojencov pre to prvé. A tak je to stratené. Musí prísť očista.