Slawek
2.2K
Maria Valtorta - „ROZWAŻANIA RÓŻAŃCOWE” Mówi Jezus: Ponownie powtarzam: błogosławione usta i kraje, w których mówi się: „Zdrowaś, Maryjo”, ale wypowiada się te słowa tak, jak należy. Jeśli bowiem …More
Maria Valtorta - „ROZWAŻANIA RÓŻAŃCOWE”

Mówi Jezus:

Ponownie powtarzam: błogosławione usta i kraje, w których mówi się: „Zdrowaś, Maryjo”, ale wypowiada się te słowa tak, jak należy.

Jeśli bowiem prawdą jest, że Boga nie można wyszydzić, tak prawdą jest również i to, że Maryi nie da się oszukać.

Pamiętajcie zawsze, że Ona jest Córką Ojca, Matką Syna, Oblubienicą Ducha Świętego i że Jej zjednoczenie z Trójcą jest doskonałe. Dlatego posiada od Swego Pana moc, inteligencję, mądrość. I posiada dary w całkowitej pełni.

Daremne jest przychodzenie do Maryi z duszą splamioną zepsuciem i nienawiścią. Ona jest waszą Matką i wie, jak leczyć wasze rany. Chce jednak, żeby było w was przynajmniej pragnienie wyleczenia się z nich.

Czemu służy uciekanie się do Maryi, Najczystszej, jeśli - odchodząc od Jej ołtarza lub kończąc wymawiać Jej imię - oddalacie się i popełniacie grzech ciała lub wypowiadacie słowo przekleństwa? Jaką ma wartość zwrócenie się do Maryi, do Miłosiernej, jeżeli zaraz po tym lub nawet w tym samym czasie macie w sercu gorycz, a na ustach - przekleństwa dla braci? Jakże może wam zapewnić zbawienie ta Wybawicielka, jeżeli niszczycie je swą zepsutą wolą?

Wszystko jest możliwe dla Bożego Miłosierdzia i dla mocy Maryi. Po co jednak narażać na niebezpieczeństwo życie wieczne, czekając na wykazanie dobrej woli skruchy [dopiero] w godzinie śmierci? Czyż nie byłoby dobrze - bo przecież nie wiecie, kiedy zostaniecie wezwani pod Moje drzwi - być przez całe życie prawdziwymi przyjaciółmi Maryi i posiadać dzięki temu gwarancję zbawienia?

Przyjaźń z Maryją - powtarzam to - jest przyczyną doskonałości Wlewa bowiem ona i przetacza cnoty wybranej Przyjaciółki, którą Bóg nie wzgardził i dał wam jako ukoronowanie dzieła odkupienia [dokonanego przez] Swego Syna. Ja, Chrystus, zbawiłem was Bólem i Krwią; Ona, Maryja - Bólem i Swoim płaczem, a chciałaby was zbawić Swoją miłością i uśmiechem.


ksiegarnialumen.pl/rozwazania-rozancowe.html