Clicks1.4K
pl.news
3

Biskup Stika: msza nie jest elementem kultu Jezusa, czcimy Ojca, nie Jezusa

Katolicy mszy łacińskich zdają się nie uznawać nabożeństw Novus ordo, "i tu nie mają racji", napisał 24 listopada na Twitterze biskup Richard Stika z Knoxville w USA (konwersacja poniżej).

Po tym, jak użytkownik stwierdził, że 70% Katolików Nowego Rytu nie wierzy w konsekrację w czasie mszy, Stika wykrzyczał, że "msza to nie kult Jezusa".

Dzień później Stika zaprzeczył jedności Ojca i Jezusa: "podziwiamy Jezusa, czcimy Ojca".

Po tych stwierdzeniach Stika ograniczył dostęp do swojego konta, ustawiając je jako prywatne. Regularnie publikuje dziwne stwierdzenia i blokuje swój profil.

Stika ma też długą historię gnębienia i blokowania Katolików oraz wydawania sprzecznych oświadczeń, na przykład opowiadając się za celibatem i przeciwko niemu.

#newsBahbwulpqi

Tradycja i Wiara
Takie rozróżniania są bardzo niebezpieczne, bo powodują podział z Trójcy Świętej. Bóg jest Trójcą i nie ma w Bogu innej natury niż boska. Bo alternatywą są herezje modalizmu lub tryteizmu, to dla tych, którzy wiedzą, co to znaczy.

I stąd stwierdzenie Franciszka: "Nie ma Boga. Jest Ojciec, Syn i Duch Św." jest heretyckie, bo Bóg jest jeden w trzech osobach, które wszystkie mają naturę boską.
obronaEucharystii
Można kochać przede wszystkim Mszę św. sprawowaną w starym rycie (trydenckim). Można nie cierpieć uczęszczać na NOM. Można. Ale nie powinno się odrzucać i niszczyć (np zjadliwą krytyką) Novus Ordo. Mówi o tym przykazanie miłości bliźniego. W ten sposób (odrzucając novusa) sprawiacie ból i zamieszanie (przy okazji ich poniżacie - nieraz czyta się wpisy, że praktycznie są posoborowiem, heretykami) …More
Można kochać przede wszystkim Mszę św. sprawowaną w starym rycie (trydenckim). Można nie cierpieć uczęszczać na NOM. Można. Ale nie powinno się odrzucać i niszczyć (np zjadliwą krytyką) Novus Ordo. Mówi o tym przykazanie miłości bliźniego. W ten sposób (odrzucając novusa) sprawiacie ból i zamieszanie (przy okazji ich poniżacie - nieraz czyta się wpisy, że praktycznie są posoborowiem, heretykami) w sercach zdecydowanej większości katolików.
pmichal
Taki biskup akuratny dla powstających domów abrahamowych, a więc miejscach kultu dla wyznawców 3 religii, judaizmu, islamu i chrześcijaństwa.
misyjne.pl/zea-powstanie-d…
niuejdżowy potworek judeoislamochrześcijański
alex 7 likes this.