Clicks946
Hovorca KBS k otázkam v súvislosti s avizovaným plošným zákazom bohoslužieb. Biskupi sú však zároveň presvedčení, že plošné zákazy bohoslužieb, ktoré šírenie nákazy nespôsobujú, žiadaný účinok v …More
Hovorca KBS k otázkam v súvislosti s avizovaným plošným zákazom bohoslužieb. Biskupi sú však zároveň presvedčení, že plošné zákazy bohoslužieb, ktoré šírenie nákazy nespôsobujú, žiadaný účinok v boji proti nákaze neprinesú; veriacich ale pripravia o jedinečný zdroj duchovného života a sviatostnej posily.

Hovorca KBS k otázkam v súvislosti s avizovaným plošným zákazom bohoslužieb. Biskupi sú však zároveň presvedčení, že plošné zákazy bohoslužieb, ktoré šírenie nákazy nespôsobujú, žiadaný účinok v boji proti nákaze neprinesú; veriacich ale pripravia o jedinečný zdroj duchovného života a sviatostnej posily.

Bratislava 11. októbra (TK KBS) V súvislosti s avizovaným plošným zákazom verejných bohoslužieb sa na Konferenciu biskupov Slovenska s otázkami obrátilo viacero novinárov, kňazov i veriacich.

Hovorca KBS preto v tejto súvislosti pre TK KBS poskytol vyjadrenie, ktoré prinášame v plnom znení:
„Predseda vlády SR rozhodnutie plošného zákazu verejných bohoslužieb predsedovi KBS dopredu avizoval. Biskupi mali kvôli tomu počas víkendu niekoľko spoločných videokonferencií. Prostredníctvom predsedu KBS sa následne usilovali o komunikáciu s predstaviteľmi štátu, aby sa zachovala možnosť aspoň minimálneho, akokoľvek sprísneného spôsobu verejného slávenia.

Po oznámení plošného zákazu sa rozhodli predsedovi vlády napísať list. Vyjadrujú mu v ňom podporu v zápase proti šíreniu pandémie, aj to, že je samozrejmé, že Cirkev nariadenia štátu poslúchne.

Biskupi sú však zároveň presvedčení, že plošné zákazy bohoslužieb, ktoré šírenie nákazy nespôsobujú, žiadaný účinok v boji proti nákaze neprinesú; veriacich ale pripravia o jedinečný zdroj duchovného života a sviatostnej posily. Prosia ho preto ešte raz o zváženie vydaného plošného zákazu.“

Martin Kramara
alianciazanedelu.sk/archiv/7268
obyčajná veriaca žena
Prečo bola nariadená karanténa? Čítajte nižšie:
pravyprostor.cz/…merice-ocekavani-a-predpovedi/
Ondrej Ukazovak
To ako sa chovajú v KBS je čistá katasrofa. Slobodomurár Kramara môže povedať a napísať iba to, čo mu Matuška schváli či nadiktuje. Prečo sa však proti tomu nepostaví ani jeden biskup? Čoho sa boja? Čo majú na každého spis? Alebo sú všetci lóžoví bratia? Vyháňajú veriacich z chrámov! To si myslia, že potom sa im tam tí veriaci vrátia? Alebo dobre vedia, že sa im tam tí veriaci už nevrátia a o to …More
To ako sa chovajú v KBS je čistá katasrofa. Slobodomurár Kramara môže povedať a napísať iba to, čo mu Matuška schváli či nadiktuje. Prečo sa však proti tomu nepostaví ani jeden biskup? Čoho sa boja? Čo majú na každého spis? Alebo sú všetci lóžoví bratia? Vyháňajú veriacich z chrámov! To si myslia, že potom sa im tam tí veriaci vrátia? Alebo dobre vedia, že sa im tam tí veriaci už nevrátia a o to ide? Kedy sa kto mohol nakaziť v kostole a od príjímania Eucharistie? Keď je ten vírus taký smrteľný, prečo skôr neapelujú a nepozývajú čo najviac veriacich na slávenie Eucharistickej obety s prijímaním Eucharistie? Veď Eucharistia je tu pre veriacich katolíkov na každodenné uzdravovanie duše aj tela! Či to nie je už pravda súdruhovia lóžoví bratia v biskupských sutanách, už ste aj túto skutočnosť zrušili a príjímaním Eucharistie sa neuzdravuje duša aj telo??? Obyčajný vymyslený vírus môže byť zámienkou na zrušenie Eucharistickej obety? To sa medzi vami nenájde skutočne ani jeden čo by prehovoril, že "kráľ je nahý"?!
johanika
Zatvárajú kostoly, aby ochránili starších ľudí pred chorobou, ale pre mnohých starších ľudí je svätá omša v kostole to jediné, pre čo žijú, jediné pre čo má ich nový deň zmysel. Ale to ateisti nechápu.