Clicks4
lv.news

Vigano zina, kāpēc Summorum Pontificum JĀTIEK IZBEIGTAM

Arhibīskaps Karlo Marija Vigano 9. jūnija paziņojumā komentēja paredzamo Summorum Pontificum atcelšanu.

Savā tekstā viņš nevēlas atbildēt uz jautājumu, kāpēc, ņemot vērā aicinājumu pavairošanu un uzticīgajam Franciskam, ir vēlme padarīt Romas rituālo katoļu dzīvi nožēlojamu.

Vigano novēro, ka ķeceri un netiklinieki, kuriem šobrīd ir vara Baznīcā, nepieļaus, ka viņu kļūdas un nožēlojamo dzīves veidu apšauba dievbijīgo ticīgo un garīdznieku mazākums, kuriem nav aizsargu.

Katoļu iecietība viņiem būtu "kā sakāve", kas ir pieļaujama tikai tad, ja tā aprobežojas ar nelielām "nostalģisku vecāka gadagājuma cilvēku" vai "ekscentrisku estētu grupām", skaidro Vigano.

Viņš zina, ka “tie, kas nenāk no Dieva”, ienīst visu, kas atgādina laikmetu, kurā Baznīcu pārvaldīja katoļu mācītāji. Tāpēc viņam nav iespējams turēt kopā divus pretējus pielūgšanas veidus - Romas rituālu un Novusu. Ordo - "liturģiskās izteiksmes daudzuma" vārdā.

Šis mēģinājums jau tika veikts pseidoreformācijas laikā, atceras Vigano, kad protestanti panesa noteiktas liturģiskās paražas, kas sakņojās tautā, bet tikai uz īsu laiku, jo šīs dievbijības Mūsu Marijai, tās latīņu himnas, zvani skanēja pēc iesvētīšanas. pazust, jo viņi pauda ticību, pret kuru Lutera sekotāji protestēja ("protestanti").

#newsVjqgakcqmz