Marieta Ria
21.8K

VIDEO: „Generál Lučanský sa nezabil! Vyšetrovanie bolo zmanipulované!,“ vyhlásil na tlačovej besede zástupca rodiny zosnulého policajného exprezidenta

6.12.2022
Europoslanec a bývalý sudca JUDr. Miroslav Radačovský spochybnil závery vyšetrovania prípadu smrti policajného generála Milana Lučanského, ktorý zomrel na konci roku 2020. Spolu sním na tlačovej besede vystúpil aj syn bývalého prezidenta Policajného zboru Ing. Adam Lučanský.

Zástupca rodiny Milana Lučanského spochybnil závery vyšetrovania smrti policajného exprezidenta, ktorým bolo vylúčené cudzie zavinenie. "Situácia nie je taká, aby bolo preukázané, že si zranenia spôsobil sám, aby bolo jednoznačne bez pochybností preukázané, že by bol spáchal samovraždu," vyhlásil Miroslav Radačovský na pondelkovej tlačovej konferencii.

Tvrdí, že vyšetrovanie prinieslo rozpory. Spochybnil objektivitu znalcov. Uviedol, že zo strany orgánov činných v trestnom konaní neboli dostatočným spôsobom vyhotovené a vykonané dôkazy, na základe ktorých by bolo možné konštatovať, že smrť si Lučanský spôsobil sám.

Podľa jeho slov bolo odopreté právo na objektívne prešetrenie veci. Avizoval preto podanie sťažností na Ústavný súd SR či na Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP). "Chceme spravodlivosť bez ohľadu na výsledok," podotkol.

Okrem Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) vylúčila cudzie zavinenie v súvislosti so smrťou Lučanského aj Krajská prokuratúra v Prešove. Vyšetrovateľ ÚIS a prokurátor nezistili ani žiadne skutočnosti, ktoré by oprávňovali vyvodiť trestnú zodpovednosť voči príslušníkom ústavu na výkon väzby a trestu.

Prokuratúra informovala, že sa nepotvrdili podozrenia o porušení povinností dozorovej služby či z neprijatia adekvátnych opatrení z hľadiska stavu Lučanského. Posudky súdnych lekárov aj pitvy tiež podľa prokuratúry dosvedčujú, že k smrti došlo následkom obesenia. Rozhodnutie krajskej prokuratúry, ktorým zamietla sťažnosti k zastaveniu vyšetrovania Úradom inšpekčnej služby, je právoplatné.

Exšéf polície Lučanský zomrel 30. decembra 2020 potom, ako sa 29. decembra v Ústave na výkon väzby a trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu.

Viac vo videu:


Celá tlačová beseda (znížená kvalita zvuku):


Svedkyňa na tlačovej besede prehovorila

Na tlačovej besede doktora Radačovského sa dokonca prihlásila aj svedkyňa, zamestnankyňa Pohrebného ústavu, ktorá žiadne známky poškodenia na krku Milana Lučanského nevidela.

V celej kauze od začiatku nesedelo množstvo vecí.

Blaha: Milan Lučanský bol zavraždený a že niekto hore sa pokúša prípad zamiesť pod koberec

K záverom, ktoré dnes oznámil právny zástupca Lučanských, sa na sociálnej sieti Telegram vyjadril aj podpredseda Smer- SD Ľuboš Blaha.

„Oficiálna verzia o Lučanského samovražde, s ktorou pracuje Matovičov režim, je absurdná. Podľa nej sa Milan Lučanský sám prihlásil na polícii, aby si mohol samovylupnúť oko a potom sa zabiť,“ píše opozičný politik.

„Medzitým sa stihol tešiť na Vianoce a v deň svojej smrti si ešte na celu požičal knižku, ktorú si chcel prečítať. A potom sa z ničoho nič rozhodol, že sa obesí. A urobil to tak zázračne, že ani na krku nezanechal škrtiacu ryhu.“

Blaha poukázal napríklad na 5 centimetrovú jazvu na temene zosnulého generála Lučanského. K tej mal Milan Lučanský prísť až v nemocnici v Ružomberku.

„Prečo o nej lekári klamali? A ako je možné, že vtedajší riaditeľ nemocnice Lengvarský dostal onedlho odmenu za to, ako ututlal celý prípad a stal sa ministrom zdravotníctva?“ pýta sa.

Prečítajte si celý status Ľuboša Blahu:

PRAVDA VYŠLA NAJAVO - MILAN LUČANSKÝ SA NEZABIL SÁM

Právnik rodiny Lučanských dnes definitívne potvrdil, že Milan Lučanský sa nezabil sám. Závery krajskej prokuratúry nepreukazujú nič a sú od A po Z pochybné.

1. Presne s týmito istými dôkazmi som disponoval niekoľko mesiacov a rád by som poďakoval doktorovi Miroslavovi Radačovskému, že dnes povedal pravdu na plné ústa.

2. Oficiálna verzia o Lučanského samovražde, s ktorou pracuje Matovičov režim, je absurdná. Podľa nej sa Milan Lučanský sám prihlásil na polícii, aby si mohol samovylupnúť oko a potom sa zabiť.

3. Medzitým sa stihol tešiť na Vianoce a v deň svojej smrti si ešte na celu požičal knižku, ktorú si chcel prečítať.

4. A potom sa z ničoho nič rozhodol, že sa obesí. A urobil to tak zázračne, že ani na krku nezanechal škrtiacu ryhu.

5. Toto je taká znôška nezmyslov, ktorú tvrdí tento zločinecký režim, že tomu nemôže veriť naozaj nikto príčetný na Slovensku.

6. Doktor Radačovský navyše potvrdil, že štátne orgány sa snažili všetko zamiesť pod koberec a vyšetriť prípad účelovým spôsobom, aby očistili svojich kolegov z bezpečnostných aparátov štátu.

7. Na tlačovej besede doktora Radačovského sa dokonca prihlásila aj svedkyňa, zamestnankyňa Pohrebného ústavu, ktorá žiadne známky poškodenia na krku Milana Lučanského nevidela. (cca od 53 minúty tlačovky)

8. Právnik rodiny sa domáhal viacerých úkonov, ktoré vyšetrovatelia arogantne zamietali. Ak tvrdili, že sa Milan Lučanský potkol o papuču a svoje početné zranenia si spôsobil pádom na roh postele – prečo sa potom nenašli biologické stopy na rohu postele?

9. A ak tvrdia, že ich znalecké posudky sú objektívne, prečo potrebovali dodatočnú obhliadku? A prečo po pochybnostiach rodiny nepristúpili na žiadosť doktora Radačovského o ďalší znalecký posudok? Čo skrývajú?

10. V celom prípade je neuveriteľné množstvo pochybností. Ako vznikla 5-centimetrová jazva na temene v nemocnici v Ružomberku? A prečo o nej lekári klamali?

11. A ako je možné, že vtedajší riaditeľ nemocnice Lengvarský dostal onedlho odmenu za to, ako ututlal celý prípad a stal sa ministrom zdravotníctva?

12. Ako je možné, že vo väzbe generála trýznili a podľa svedectiev ex-príslušníka Naky mu odopierali listy od dcéry? A potom sa čurillovci smiali na tom, že zomrel... Toto je to ich Slušné Slovensko?

13. Ako je možné, že sa vôbec Milan Lučanský dostal do väzby? Veď Lipšicov zástupca Kysel preukázateľne klamal pri návrhu na väzobné stíhanie, že rodina Lučanských disponuje bytom na Floride, ktorý medzitým už dávno predali. Všade samé lži.

14. Celý prípad proti generálovi bol postavený na výmysloch kajúcnikov, ktorých zhodou okolností obhajoval Daniel Lipšic. A kľúčový svedok sa potom zastrelil, lebo mu akýmsi zázrakom nechali doma zbrane.

15. Príliš veľa náhod. Príliš veľa nejasností. Pravdou ostáva, že Milan Lučanský zomrel kvôli vláde. A po tom, čo som si vypočul tlačovú besedu Miroslava Radačovského a Adama Lučanského, ani trochu nepochybujem o tom, že Milan Lučanský bol zavraždený a že niekto hore sa pokúša prípad zamiesť pod koberec.

Rodina Lučanských sa bude ďalej domáhať spravodlivosti a pôjde aj na Európsky súd pre ľudské práva. Zločinecký režim na Slovensku chce zabiť pravdu, ale to sa im nepodarí.

Zdroj: plus7dni.pluska.sk / ereport.sk / YouTube / InfoVojna / Telegram Ľuboš Blaha
Metod
Kauza gen.Lučanský sa otvorí a budú vojenské súdy, a mnohí sa budú čudovať!
Antonia Orosova
A ja verim, že sa nezabil ale mu niekto k smrti pomohol a tak ako u Ježiša platilo,,Kto je si mnou chlieb proti mne vystúpil”
Pravda vyjde najavo jedného dňa nečakane zjaví sa.