pl.news
35.7K

Bractwo Św. Piotra w Ars: "Synodalny" Kościół zakazuje Mszy

Jak co roku Bractwo Kapłańskie Św. Piotra (FSSP) zorganizowało pielgrzymkę do Ars we Francji na rozpoczęcie roku akademickiego swojego własnego seminarium.

Pielgrzymka z 10 września miała być uwieńczona Sumą w Bazylice - Kościoła Miłosierdzia.

Jak co roku Msza została zatwierdzona przez proboszcza, ale Biskup Belley-Ars, Pascal Roland, w porozumieniu ze stalinowskim reżimem Watykanu, wystosował zakaz przeciwko FSSP oraz Mszy.

Portal Medias-Press.info (11 września) jest zaskoczony, że FSSP, które robi wszystko, aby zaspokoić bestię, spotkało się z odmową. Koniec końców, FSSP przymyka oko na aberracje Franciszka, przywołuje "świętych" Pawła VI i Jana Pawła II, prezentuje nauki SW II w seminariach, koncelebruje itp.

Jean-Paul Parfu komentuje na łamach LeForumCatholique.org (10 września) - "FSSP powinno w końcu zrozumieć, że nie ma do czynienia z prawowitymi władzami, ale z wrogiem, który przede wszystkim zwalcza Kościół! Dostali kolejnego kopa w d***, a Bractwo dalej za to dziękuje! To smutne!"

#newsAjiuquthdq

Krystian N.
Nikt nie może dwóm panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. (Mt 6,24-34)
V.R.S.
"FSSP przymyka oko na aberracje Franciszka, przywołuje "świętych" Pawła VI i Jana Pawła II, prezentuje nauki SW II w seminariach, koncelebruje itp."
----
To jest niejako problem założycielski FSSP. To znaczy są tam pobożni Kapłani, wierzgający przeciw posoborowemu ościeniowi, ale samo Bractwo powstało jako sposób na wyciągnięcie Księży z SSPX po święceniach biskupich w Econe, w roku 1988. W …More
"FSSP przymyka oko na aberracje Franciszka, przywołuje "świętych" Pawła VI i Jana Pawła II, prezentuje nauki SW II w seminariach, koncelebruje itp."
----
To jest niejako problem założycielski FSSP. To znaczy są tam pobożni Kapłani, wierzgający przeciw posoborowemu ościeniowi, ale samo Bractwo powstało jako sposób na wyciągnięcie Księży z SSPX po święceniach biskupich w Econe, w roku 1988. W rezultacie musiało co do zasady zaaprobować dokonania Vaticanum II, indultowy charakter tradycyjnego rytu rzymskiego w posoborowych czasach oraz tezę o dwóch formach tego samego rytu. FSSP stanowi również memento co mogłoby się stać z SSPX, gdyby Abp Lefebvre przyjął jednak w roku 1988 ofertę Jana Pawła II i kard. Ratzingera lub Bp Fellay przyjął w roku 2012 ofertę Benedykta XVI.
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
To jest właśnie indultowe posłuszeństwo faryzeuszom i wilkom w owczych skórach sługom diabła i masonów o czym w dzisiejszym kazaniu wspominał ks Stehlin z Bractwa św. Piusa X-go !