Clicks2.4K
pl.news
13

Jeszcze raz: Franciszek zaprzecza chęci zniesienia celibatu i wprowadzeniu diakonis

Franciszek powiedział biskupom Nowego Meksyku, Arizony, Kolorado, Utah i Wyoming podczas ich spotkania Ad-limina 10 lutego, że ci, którzy skupiają się na wyświęcaniu żonatych mężczyzn i kobiet-diakonów, będą zawiedzeni jego nadchodzącym dokumentem "Querida Amazonia".

CatholicNews.com 10 lutego cytuje biskupa Salt Lake City, Oscara A. Solisa, który powiedział, że Franciszek dał biskupom wrażenie, że wyświęcenie żonatych mężczyzn i kobiet na "diakonów" będzie nadal "sprawą do dalszej dyskusji".

Solis kontynuował: "On [Franciszek] powiedział, że tak naprawdę nie wierzy w święcenia żonatych mężczyzn, "ale co zamierzasz zrobić z tymi wszystkimi ludźmi, którzy są pozbawieni Eucharystii".

Franciszek chce podkreślić wyzwania społeczne, duszpasterskie, ekologiczne i kulturowe, które stoją przed Amazonią.

Grafika: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsGixupdzrgy

Mark0S
Mamy jeszcze Benedykta XVI więc sedevacante na razie nie wystąpiło.
ELOHIM.
@Mark0S Papież Benedykt XVI jest w posłuszeństwie do Papieża a nie jak Biskup z Białorusi Lenga
Szukający PRAWDY
DO ELOHIM: Papież Benedykt XVI jest w posłuszeństwie do Boga, jako Papież. Biskup Rzymu Franciszek to oszust Katolików, dzisiaj zrobił 2 kroki w tył, aby jutro zrobić 3 do przodu dewastujące KK itd.
ELOHIM.
"Kto nie uznaje Papieża jesteś poza Kościółem Katolickim" cyt Kardynała Sarah
Szukający PRAWDY
Kto nie uznaje biskupa Franciszka za Papieża jest poza Kościołem biskupa Franciszka.
Tak – nie jestem w Jego Kościele... Natomiast jestem i będę w Kościele Katolickim.
ELOHIM.
@Szukający PRAWDY współczuję
ELOHIM.
Czekam na odpowiedź @m.rekinek i Piotra Mrotka
Szukający PRAWDY
DO ELOHIM - łatwo płynąć z prądem, gorzej pod prąd.. łatwo godzić się na zło, gorzej walczyć ze złem. Powodzenia, czas wszystko wyjaśni...
Mbuckop
nie oczerniaj ale modl sie za papieza bo nie masz prawa go osadzac .nie jestes BOGIEM .
Prawda inside
@Mbuckop Ja Go nie oczerniam. Nazywam rzeczy po imieniu a skoro nagina i przekłamuje Ewangelię to jak mam Go nazwać? Zdrajcą i niegodziwcem? Zdajesz sobie sprawę że skoro tem człowiek kłamie to ściąga na siebie przekleństwo Św Pawła? Czy zdajesz sobie sprawę że skoro cały lud wierny, i osoby konsekrowane jesli są z nim w łączności a nie przeciwstawiają się mu to sciągają na siebie to …More
@Mbuckop Ja Go nie oczerniam. Nazywam rzeczy po imieniu a skoro nagina i przekłamuje Ewangelię to jak mam Go nazwać? Zdrajcą i niegodziwcem? Zdajesz sobie sprawę że skoro tem człowiek kłamie to ściąga na siebie przekleństwo Św Pawła? Czy zdajesz sobie sprawę że skoro cały lud wierny, i osoby konsekrowane jesli są z nim w łączności a nie przeciwstawiają się mu to sciągają na siebie to przekleństwo i biorą udział w autoryzowaniua kłamstwa?
Mbuckop
Zostawmy krytyke i wszelkie uprzedzenia zwlaszcza do Papieza i ludzi stanu duchownego nie wychodzmy naprzciw zlemu zamiast tych roznych dewagacij wezmy rozaniec do rak i modlmy sie za tych ktorzy swiadomie lub nie postepuja inaczej jak bysmy chcieli.Kim my jestesmy aby oceniac ? czy jestesmy naprawde tacy krysztalowi ?Pamietajmy ze z kazdego slowa nawet z naszych mysli bedziemy osadzeni , i co …More
Zostawmy krytyke i wszelkie uprzedzenia zwlaszcza do Papieza i ludzi stanu duchownego nie wychodzmy naprzciw zlemu zamiast tych roznych dewagacij wezmy rozaniec do rak i modlmy sie za tych ktorzy swiadomie lub nie postepuja inaczej jak bysmy chcieli.Kim my jestesmy aby oceniac ? czy jestesmy naprawde tacy krysztalowi ?Pamietajmy ze z kazdego slowa nawet z naszych mysli bedziemy osadzeni , i co wtedy odpowiemy BOGU?
Prawda inside
Jego słowo nic nie znaczy bo to oszust
Mark0S
Terefere 🤨