Schneider o návšteve Františka: "Supermarket náboženstiev"

Stredajší Svetový kongres náboženstiev v Astane, na ktorom sa zúčastnil František, pôsobil dojmom "supermarketu náboženstiev", povedal novinárom pomocný biskup Astany Atanasius Schneider v posledný deň Františkovej návštevy Kazachstanu 15. septembra.

Schneider hovoril o "šou" a o prezentovaní katolicizmu ako jedného z mnohých náboženstiev, zatiaľ čo existuje len jedno pravé náboženstvo, a to Cirkev založená samotným Bohom. Varoval, že politické elity môžu "zneužiť toto stretnutie na svoje vlastné ciele".

Je normálne mať s Františkom rozdielne názory, pretože biskupi nie sú zamestnancami šéfa, ale bratmi, vysvetlil Schneider: "Toto je kolegialita, toto je bratstvo." Kritizoval Františkovo kontroverzné rozhodnutie "povoliť" prijímanie cudzoložníkom a zakázať rímsku omšu,

"Keď vo svedomí vidím, že niečo nie je správne alebo nejednoznačné, musím mu to povedať s rešpektom, bratsky, a to je Cirkev," dodal Schneider, ktorý Františka privítal v astanskej katedrále na stretnutí s duchovnými a sprevádzal ho k oltáru.

#newsCduscxbxcg

obyčajná veriaca žena
Arcibiskup Schneider má jasne povedať, že Bergoglio je antipápež!