Clicks24
lt.news

„Amoris Tristitia“ bažnyčia: Borisas Johnsonas „tuokiasi“ TREČIĄ kartą - katalikų katedroje

JK ministras ir karo nusikaltėlių ministras Borisas Johnsonas (56 m.) „vedė“ savo "katalikišką" sugulovę Carrie Symonds (33 m.) per neviešintą vestuvių ceremoniją katalikų Vestminsterio katedros Lady koplyčioje gegužės 29 d.

Downing gatvė patenka į katedros parapiją. Pagal anglų „Covid“ taisykles dalyvavo ne daugiau kaip 30 svečių, įskaitant jų sūnų Wilfredą, m.1, gimusį ne santuokoje, artimus draugus ir šeimą.

Katedra nuo lankytojų buvo ištuštinta netrukus po 13.30 val. Po trisdešimties minučių limuzinas, vežęs Symonds, įvažiavo į priešais pastatą esančią aikštę. Ceremonija truko pusvalandį. Policija buvo visur.

Porą sutuokė katedros kunigo padėjėjas tėvas Danielis Humphreysas, kuris pernai toje pačioje Lady koplyčioje pakrikštijo Wilfredą.

Tai trečioji Johnsono „santuoka“. Jis išsiskyrė su antrąja žmona Marina Wheeler, su kuria turi keturis vaikus, vos 2020 m. Johnsonas turi vaikų su trim moterimis, bet ne su pirmąja žmona. Jis atsisakė motinos katalikybės, kai buvo priimtas į anglikonų tikėjimą būdamas išskirtiniame Etono koledže (1977–82 m.).

Norėdamas susituokti katalikų bažnyčioje, Johnsonas galėjo anuliuoti dvi ankstesnes santuokas. Kita vertus, kai kurie spėjo, kad šios santuokos galėjo būti negaliojančios, nes Johnsonas buvo pakrikštytas kataliku ir niekada nesikreipė dėl lengvatų tuoktis nekatalikiškoje aplinkoje.

Kadangi kanonų teisę popiežiai ir vyskupai naudoja ne malonės ir tikėjimo dvasia, bet neteisybės ir atsimetimo skatinimui, beveik bet kokia gudrybė galėjo būti pakankamai gera, kad įstatymas atitiktų nusikaltimą.

Paveiksliukas: Boris Johnson, © wikicommons, CC BY-SA, #newsYxtgqgzkty