Clicks2.7K
_Stefanek,
4

Satanistyczny koncert odwołany. Nasze publikacje poskutkowały

Satanistyczny koncert odwołany. Nasze publikacje poskutkowały
Tagi: satanizm, Legnica, koncert, Christ Agony
Dodano: 29.04.2013 [22:09]
foto: facebook.com/ChristAgony
Po publikacjach portalu niezależna.pl i "Gazety Polskiej Codziennie" o koncercie w Legnicy, na którym miał wystąpić m.in. satanistyczny zespół Christ Agony, Legnickie Centrum Kultury odwołało imprezę. Przeciwko koncertowi protestowali mieszkańcy, księża i samorządowcy.

Na stronach Legnickiego Centrum Kultury pojawiło się oświadczenie:

„Strefa de jest cyklem koncertów ukazującym wszystkie gatunki tzw. muzyki niezależnej. W czasie 17 lat istnienia cyklu odbyło się 107 koncertów, podczas których wystąpiło ponad 450 różnych formacji muzycznych pochodzących z całej Polski i reprezentujących odmienne nurty muzyczne. Celem organizowanych przedsięwzięć jest dostarczanie rozrywki, nie zaś kreowanie jakiegokolwiek zamieszania w sferze obyczajowej. Z uwagi na powyższe rezygnujemy z organizacji koncertu strefa de… #108.”

Jeszcze w piątek Legnickie Centrum Kultury tłumaczyło organizację koncertu dbałością o pluralizm. - My jako ośrodek kultury nie możemy być cenzorem. Chcemy przedstawiać różne gatunki muzyki i różne poglądy. Nie umiem odpowiedzieć na pytanie, gdzie postawić granicę wolności wypowiedzi – mówił nam Paweł Jurczyk. Pod naciskiem opinii publicznej i konserwatywnej prasy organizatorzy wycofali się z kontrowersyjnej imprezy.
Na ten temat:
Legnica stawia na szatana
Autor: Jacek Liziniewicz
Żródło: niezalezna.pl/zrodlo/niezaleznapl
agnieszka
Dzięki Bogu, że się opamiętali!
takie spotkania jak legnica mogą wiele dobra stworzyć, ale również potrafią niesamowicie zaszkodzić w życiu duchowym
biniobill
Człowiekowi świadomemu zło nie uczyni krzywdy. Dlatego tak ważne są właściwe źródła prawdziwych informacji. Wyłączcie telewizory by ogłupiający bełkot nie zalewał waszych głów a zaoszczędzony czas poświęćcie Panu Bogu.
annaaurelia
🙏 🙏
_Stefanek,
...miejmy nadzieje że to nie cisza przed burzą .