Clicks53
lt.news

„Jokių neįvykdytų įsipareigojimų“ Vatikane neužfiksavome – APSA prezidentas

„Vatikane jokių neįvykdytų įsipareigojimų nėra“, - portalui Avvenire.it (spalio 22 d.) sakė vyskupas Nunzio Galantino, Apaštalų Sosto paveldo administracijos (APSA) prezidentas.

„Mus tereikia tik išlaidų apžvalgos ir su tuo mes dirbame“, - pridūrė dvasininkas.

Galantino paaiškino 2018-aisiais APSA patirtus nuostolius kaip „neeilinę intervenciją“, kuri buvo nukreipta į katalikų ligoninę bei „jos darbuotojų užduotimis“.

APSA administruoja 2 400 apartamentų, kurių didžioji dauguma yra Romoje ir Castel Gandolfo mieste, be to, 600 parduotuvių ir ofisų.

Pasak Galantino, apie 60% apartamentų yra nuomojami „vargstantiesiems“ Vatikano darbuotojams, kurie moka sumažintą nuomos kainą. Galatino tai pavadino „socialinio būsto forma“: „Jeigu didžiulės privačios įmonės taip daro, jos yra sveikintinos ir rūpinasi savo personalu, jeigu Vatikanas tai daro, mes nekompetetingi.“

Dvasininkui atrodo beprasmiška vertinti ar bandyti apytiksliai apskaičiuoti Vatikano nekilnojamo turto rinkos vertę. Galantino pateikė pavyzdžių, kaip pastatai Piazza Pio XII aikštėje Romoje: „Jeigu paversite juos į itin prabangų viešbutį, tai yra vienas dalykas, jeigu ten įkursite Romos Kurijos ofisus, kaip tai yra dabar, jie laikomi beverčiais.“

Paveiksliukas: Nunzio Galantino, #newsYafwblluod