Trepifajksl
Strašné
Modré Hluboké Nebe
Tak podle filozofie této paní abych neměl náboženského ducha, tak bych se měl tak nějak v pohodě a bez předsudků zařadit třeba do průvodu pride buz, abych jako nesoudil, no.
Stano Kobella
Nuž ona vraví to isté čo evanjelium: "nesúďte aby ste neboli súdení."
Očividne nechápeš účel nesúdenia vo svojom srdci. Súdenie druhých ľudí zaháša lásku v nás a živí v nás pýchu. Pritom ty nevieš, čím tá druhá osoba prešla vo svojom živote a prečo zle koná, nepoznáš jej srdce, to vie jedine Boh, ktorý je jediný spravodlivý sudca. Preto teda máme "milovať hriešnikov, ale nenávidieť hriech", ako …More
Nuž ona vraví to isté čo evanjelium: "nesúďte aby ste neboli súdení."
Očividne nechápeš účel nesúdenia vo svojom srdci. Súdenie druhých ľudí zaháša lásku v nás a živí v nás pýchu. Pritom ty nevieš, čím tá druhá osoba prešla vo svojom živote a prečo zle koná, nepoznáš jej srdce, to vie jedine Boh, ktorý je jediný spravodlivý sudca. Preto teda máme "milovať hriešnikov, ale nenávidieť hriech", ako káže evanjelium.
To čo tu ty splietaš: samozrejme že pochod buz je hriech, teda odsúdiť hriech môžeme a máme, ale nemáme byť nepriateľský alebo povýšenecký voči hriešnikom, zablúdeným ľuďom.