Clicks1.7K

Reakcia kňaza na výzvu ministra M. Krajniaka na diskusiu za otvorenie kostolov: Uragán útokov na veriacich a kostoly akonáhle sa objaví požiadavka na otvorenie kostolov či vysluhovanie sviatostí

Reakcia kňaza na výzvu ministra M. Krajniaka na diskusiu za otvorenie kostolov: Uragán útokov na veriacich a kostoly akonáhle sa objaví požiadavka na otvorenie kostolov či vysluhovanie sviatostí.

Vláda zvlásť brutálnym spôsobom a bez akejkoľvek diskusie zakázala verejné slávenie svätých omší a pozatvárala kostoly. Na to nemá žiadne právo. Autonómiu Cirkvi zaručuje aj Ústava SR.
Viete si predstaviť, že by nejaká kresťanská vláda hroziac sankciami v opačnom garde dala príkaz, že každý, kto nemá „modrý papierik“, musí ísť do kostola?
A presne toto sa stalo dnes, že neoboľševická – ateistická antikristova vláda zakázala veriacim pod rúškom pandémie vstup do kostolov na celom Slovensku! Toto sa nedeje nikde na svete. Paradoxne do obchodného centra vstúpiť môžete, ale do kostola nie.
V kostole nemôže byť ani šesť ľudí v rúškach, ale v NR SR môžu byť aj pozitívny poslanci bez rúška. Podobne aj na štadióne hokejového Slovana Bratislava môže byť aj dvadsať ľudí a hoci aj bez rúška na tvári (viď zdroj obrázok TASR). A nič sa nedeje.

Máme plné supermarkety nakupujúcich, plné autobusy cestujúcich aj plné rady testujúcich, ale aj plné otrokárne tisícov pracujúcich za pásmi v automobilkách, lyžiarov na svahoch, ale polícia a ich udavači sliedia okolo kostolov.
A. Čulen

Istý kňaz dnes napísal: Konečne sa ozval ktosi nahlas a jasnou rečou a nie – nemastno-neslano „ odvážne“ a s prosíkaním – ako sme nedávno čítali v jednom liste vladárom, ktorý si zrejme pre jeho sterilnosť a „neškodnosť“ protináboženský svet ani nevšimol.

Útoky po Krajniakových slovách a logickej argumentácii sa dali čakať. Ich autorov určite nevedie starosť o zdravie a zvládnutie pandémie, ale nenávisť voči Bohu, Cirkvi a katolíkom, resp. voči všetkým kresťanom, ktorú stále výdatne živia v diskusiách aj politici, čo od začiatku majú prsty v zatvorení kostolov. Švejk v jednom rozprávaní o tráve a papieri hovorí, že „…pak jsou dvě možnosti“.
Volkswagen počas lockdownu
Prečo neveriacich tak ohrozujú kostoly, do ktorých predsa nemusia dobrovoľne nasilu chodiť?

Že by to bola láska, akú prejavila pani Saková, keď povedala, že do kostolov chodia „najohrozenejšie skupiny“ – rozumej starí ľudia – a tak je rada, že sú zatvorené? Ktovie, kedy bola naposledy v nedeľu v kostole, aby videla skladbu ľudí. Pokúšam sa nazrieť do myslenia autorov tých nenávistných a vulgárnych útokov.

Sú otvorené záhradníctva – nemám záhradku ako väčšina mestských ľudí, ale neprekáža mi, že majú záhradkári otvorený obchod – veď ma tam nikto nenúti ísť. Sú otvorené rôzne „telopestujúce“ a športové zariadenia – nevadí mi to, veď tam nemusím ísť. A mohli by sme pokračovať. A to nespomínam verejnú dopravu, obchody, čakárne pred ambulanciami, zástupy pred testovacími strediskami.

A čuduj sa svete: uragán útokov na veriacich a kostoly akonáhle sa objaví požiadavka na otvorenie kostolov či vysluhovanie sviatostí. Veď tam nikto nikoho nenúti a nehrozí sankciami, dokonca aj biskupi promptne dali dišpenz od nedeľnej sv. Omše.

A tak mi vychádzajú len dve možnosti: 1/ alebo taká nenávisť, že človek úplne stratí súdnosť a trepe ako zmyslov zbavený (nechcem hneď myslieť na psychopata) alebo 2/ človek, ktorý „vyhodil“ Boha a na jeho miesto sa nasťahoval diabol (nič na veci nemení, že v diablovu existenciu neverí) a stal sa jeho sluhom.

Žiaľ, väčšina „vulgárnych“ ateistov má dobrý dôvod: pre svoj spôsob života neznesie ani najmenšiu pripomienku Boha a zodpovednosti za svoj život po smrti, alebo je to pragmatik a boj proti náboženstvu sa mu hodí do plánov napr. pri získavaní hlasov voličov.

Iste, sú aj úprimní ateisti, ale tí na rozdiel od tých „vulgárnych“ majú zmysel pre normálne prijatie a rešpektovanie iného názoru a presvedčenia. A tak si myslím, že tých „osvietencov“ si netreba všímať, iba sa za nich modliť, aby sa prestali báť, že ich bude niekto nútiť chodiť na jedno z miest – obávam sa, že jediné – kde sa dodržiavajú hygienicko-zdravotné predpisy a poďakovať im za dojemnú starostlivosť o zdravie a život veriacich ľudí, ktorí okrem dodržiavania všetkého, čo dodržiavajú – dúfajme – aj tí krikľúni, sa chcú stretávať v Eucharistii s Kristom, ktorý je Pánom života a smrti.

A médiá by mohli potrebám miliónom kresťanov a ich požiadavkám venovať aspoň toľko pozornosti, koľko jej venujú možno pár stovkám žien a mužov, ktorí sa cítia diskriminovaní pri sčítaní obyvateľov.
Na záver: svätý Augustín povedal, že Boha popiera najmä ten, komu záleží na tom, aby Boh neexistoval. A české príslovie dodáva, že pýcha a hlúposť rastú na jednom strome.

Modlime sa, aby Boh požehnal dobré a spravodlivé snaženia tých, čo vedú štát a spravujú Cirkev. Ministrovi Krajniakovi nech dá silu vydržať, veď žiaden piatok nemá takú dlhú noc, aby nesvitlo sobotné ráno.

(Poznámka redakcie AZN: Vzhľadom na množiace sa Štb-ácke maniére a šíriacu sa nenávisť voči Bohu a Cirkvi, meno katolíckeho kňaza zverejňovať nebudeme.)

alianciazanedelu.sk/archiv/8345
apredsasatoci
Veriť Krajniakovi a Záborskéj už nie je o naivite, ale o demencii.
forthetruth333
Sulík a Pele nenávidia církev už dávno a zrejme kuju svoje plány
apredsasatoci
Všetci 4 na rkc kašľu. Keď im zaplatíš, tak či onak konajú.