Clicks1.6K

Wiadomości Gloria.tv z dnia 6 lipca 2016 r.

1. Projekt ustawy opracowanej przez komitet „Stop Aborcji” złożony w sejmie
2. Demontaż kościołów – aukcja rzeczy sakralnych w Holandii
3. Oskarżenia wobec fundacji „Scholas Occurrentes” w Argentynie

Projekt ustawy opracowanej przez komitet „Stop Aborcji” złożony w sejmie
W sejmie złożono projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji przygotowany przez komitet „Stop aborcji” Instytutu Ordo Iuris. Do projektu dołączono 450 tysięcy podpisów, ale organizatorzy mają nadzieję uzbierać jeszcze więcej i donieść je, tak by razem zebrać ich ponad pół miliona. W projekcie postuluje się zniesienie obowiązujących dotychczas przepisów, które pozwalają na aborcję, gdy ciąża stanowi zagrożenie zdrowia kobiety, istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (gwałtu).

Demontaż kościołów – aukcja rzeczy sakralnych w Holandii

Firma Peters z Holandii w ciągu ostatnich 40 lat swojego funkcjonowania zakupiła rozmaite przedmioty sakralne, w tym rzeźby, krzyże, a nawet relikwie i całe ołtarze, z ponad 50 różnych klasztorów, 20 katedr i 81 kaplic na terenie kraju – zajmują one obecnie powierzchnię ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych. Haralad Peters z firmy mówi: „Opróżniamy całe kościoły, to kosztuje wiele pracy. Czasem trwa to cały tydzień. Do pomocy mamy zwykle pięciu, sześciu pracowników”. Dodaje: „To boli, jeśli trzeba wynosić konfesjonały (…), ale jeśli muszą być usunięte, to nie da się nic zrobić”. Przedmioty kupują klienci z całego świata, także z Japonii czy Afryki Południowej, oraz na przykład producenci filmowi z Holywood, by móc wykorzystać je w filmach.

Oskarżenia wobec fundacji „Scholas Occurrentes”

Organizacja pozarządowa „Scholas Occurrentes” założona przez Franciszka w 2013 roku – sieć szkół z celem, który nie jest całkowicie jasny, jest podejrzana o domniemane nieprawidłowości w Argentynie. Pomiędzy innymi problemami warto zwrócić uwagę na to, że otrzymała ponad milion euro z argentyńskiego rządu Fernandez de Krichner na budowę swojej siedziby w Buenos Aires, która nigdy nie powstała.
Quas Primas
Kolejne niejasności związane z Franciszkiem?
Co na to jego rzecznicy?
Znowu będą interpretować, by wybielić zamiary Franciszka?
Jakiego to doczekaliśmy się pontyfikatu!!!
-----------------------------------------------------------------------
Organizacja pozarządowa „Scholas Occurrentes” założona przez Franciszka w 2013 roku – sieć szkół z celem, który nie jest całkowicie jasny, jest podejrzana…More
Kolejne niejasności związane z Franciszkiem?
Co na to jego rzecznicy?
Znowu będą interpretować, by wybielić zamiary Franciszka?
Jakiego to doczekaliśmy się pontyfikatu!!!
-----------------------------------------------------------------------
Organizacja pozarządowa „Scholas Occurrentes” założona przez Franciszka w 2013 roku – sieć szkół z celem, który nie jest całkowicie jasny, jest podejrzana o domniemane nieprawidłowości w Argentynie.
Pomiędzy innymi problemami warto zwrócić uwagę na to, że otrzymała ponad milion euro z argentyńskiego rządu Fernandez de Krichner na budowę swojej siedziby w Buenos Aires, która nigdy nie powstała.