Čaká nás ekonomická búrka.

Čaká nás najepickejšia a najnebezpečnejšia ekonomická búrka v ľudskej histórii.

(Mike Adams, Natural News) Najepickejšia a najnebezpečnejšia ekonomická búrka v histórii je práve pred nami… a niet cesty von. Centrálne banky a vládni kleptokrati na seba nastražili pascu a teraz sú v nej chytení bez možnosti úniku.

Pred pár dňami FED (Americká centrálna banka) zvýšil úrokové sadzby o 50 bázických bodov (0,5%) v snahe zastaviť vlnu explodujúcej inflácie. Avšak pri skutočnej inflácii nachádzajúcej sa kdekoľvek od 15% do 25% bude mať 0,5% gesto len malý vplyv na jej zastavenie.

Bude to ale mať obrovský vplyv na realitné trhy, ktoré, ako som verejne predpovedal pred tromi týždňami, už dosiahli svoj vrchol. „Vrchol“ realitného trhu nastal okolo 18. apríla 2022.

Vyššie úrokové sadzby budú znamenať vyššie náklady na obsluhu (splácanie) hypotekárnych úverov, čo sťažuje potenciálnym kupcom získať bankové úvery na predražené bývanie a pozemky.

Výsledok bude rýchly: náhle prasknutie bubliny na trhu s nehnuteľnosťami, ktorú do výšav katapultovali absurdne nízke úrokové sadzby a zdanlivo nekonečné tlačenie peňazí.

Ďalšie zlé správy pre ekonomiku USA

To je však len začiatok zlých správ o ekonomickej búrke, ktorá nás teraz čaká.

Obchodný deficit USA teraz za jeden mesiac (marec) vyletel na takmer 110 miliárd amerických dolárov, čo znamená, že USA jednoducho veľa nevyvážajú v porovnaní so všetkým, čo dovážajú. To je z dlhodobého hľadiska desivý ukazovateľ stavu americkej ekonomiky.

Okrem toho, ako uvádza CNBC, nová šokujúca ekonomická správa odhalila, že produktivita pracovníkov v USA klesla v prvom štvrťroku 2022 o 7,5%. Je to takmer ako pád z útesu.

Napriek tomu, že výkon pracovníkov klesá, náklady na pracovníkov raketovo rastú. Americké podniky a výrobcovia teda platia viac peňazí za nižšiu produktivitu. Ceny stúpajú, produkcia klesá. To nie je dobrá vec pre ekonomiku.

CNBC tiež uvádza, že aktivita elektronických nákupov cez e-shopy prudko klesá a platformy elektronického obchodu sa pred pár dňami prepadli o viac ako 1 000 bodov v indexe DOW, pričom niektoré ceny akcií gigantov elektronického obchodu sa za jeden deň prepadli až o 17%.

Keďže šialené tlačenie peňazí pokračuje obrovským tempom, je len otázkou času, kedy celá mašinéria ničím nekrytých mien založená na dlhu spadne. Finančný analytik Gregory Mannarino predpovedá, že to môže viesť k až 80% strate hodnoty akcií, dlhopisov a iných aktív denominovaných v dolároch.

Tu si vypočujte (v angličtine) rozhovor s Mannarinom:


Ten istý kanál na Brighteone „Sloboda a financie“ robil rozhovor aj s Andym Schectmanom, generálnym riaditeľom spoločnosti Miles Franklin, veľkého maloobchodníka s drahými kovmi.

V tomto rozhovore Schectman odhaľuje svoju ohromujúcu analýzu (ktorá je, súhlasím, presná) o tom, ako sú krajiny BRICS pripravené zaviesť svoju vlastnú digitálnu menu krytú zlatom, ktorá okamžite odstaví dolár ako svetovú rezervnú menu.

Dôležité je, ako vysvetľuje Schectman, že sa to stane za jeden deň, bez varovania, bez toho, aby tí, ktorí držia doláre, sa ich dokázali zbaviť.

Toto je veľmi dôležitý rozhovor, ktorému je potrebné venovať pozornosť (o niekoľko týždňov budem viesť rozhovor so Schectmanom, aby som získal ešte viac podrobností o jeho analýze):


Čo to bude znamenať? Andy to zaklincoval. Poskytol celkový obraz a vy by ste mali dbať na jeho varovania alebo sa pripraviť na stratu doslova všetkých svojich dolárových aktív, keď hudba na Titaniku prestane hrať.

Dni dolárovej dominancie sa rýchlo končia. A to znamená, že časy ľahko dostupných a lacných peňazí, čiže dostupného spotrebného tovaru, lacných pôžičiek a rýchlych úverov, sú takmer nenávratne za nami.

Vlády Švajčiarska a Nemecka zrazu naliehajú na svojich občanov, aby si vytvorili zásoby a pripravili sa na kolaps elektrickej siete

K šokujúcemu spádu globálnych udalostí sa pridali aj vlády Nemecka a Švajčiarska, ktoré teraz verejne vyzývajú svojich občanov a podniky, aby si vytvorili zásoby základných tovarov a pripravili sa na scenáre ako kolaps rozvodnej siete alebo jadrová vojna.

Ako informovali Free West Media:

Nemecká ministerka vnútra vyhlásila, že občania by mali začať hromadiť núdzové zásoby. Na pozadí ukrajinskej vojny odporučila federálna ministerka vnútra Nancy Faeserová občanom, aby pre prípad krízy vykonali preventívne opatrenia na prežitie.

Týka sa to nielen technických problémov, ale aj zásob potravín, liekov či zdravotníckych potrieb. V Nemecku je stále 599 jadrových krytov. Sú aj také, ktoré sa dnes používajú inak. „Niektoré z nich má zmysel reaktivovať,“ povedala Faeserová.


A vo Švajčiarsku dokonca aj hlavné korporátne médiá hlásia takmer paniku na najvyšších úrovniach vlády: „Švajčiarske spoločnosti boli vyzvané, aby sa pripravili na nedostatok elektriny,“ kričí SWI (Swissinfo.ch):

Pri absencii dohody o elektrine s Európskou úniou je takýto scenár pravdepodobný, ak zlyhajú veľké elektrárne vo Švajčiarsku alebo v zahraničí.

Výpadok prúdu by mohol spôsobiť škody až do výšky 4 miliárd CHF (4,3 miliardy USD) denne, poznamenávajú noviny s odvolaním sa na vládne údaje.

Švajčiarsko podľa expertov riskuje výrazné problémy so zabezpečením elektriny v krátkodobom a strednodobom horizonte, najmä v zime, ak nedôjde k dohode s EÚ.


Nikde v tomto článku sa, samozrejme, nezmieňuje o tom, že Švajčiarsko porušilo svoju tradičnú pozíciu neutrality. Teraz je v úplnom spojení so štátmi NATO, ktoré posielajú zbrane na Ukrajinu a vykonávajú ekonomické akty hromadného ničenia proti Rusku, primárnemu dodávateľovi zemného plynu, ktorý napája európsku elektrickú sieť (vrátane, do určitej miery, aj švajčiarskej elektrickej siete).

Nemecko a Švajčiarsko v podstate varujú svojich občanov, aby sa pripravili na energetickú a hospodársku krízu, ktorú umelo vytvorili ich vlastné vlády.

Európske vlády páchajú rituálnu kolektívnu samovraždu.

Ide o prejav úplnej hlúposti „pokrokovej“ socialistickej Európy, ktorá takmer určite zažije úplné zničenie svojej meny euro v priebehu budúceho roka, čo len ďalej prispeje k ekonomickej samovražde Západu.

Západná Európa sa chystá zažiť ekonomické peklo, ktoré si sama vytvorila, no jej politickí vodcovia naďalej dennodenne vydávajú deštruktívne, šialené rozhodnutia, bez ohľadu na to, aké hlúpe nápady to sú.

Všetko, čo sa dá povedať, že „potrestá Rusko“ – aj keď to vážne poškodí samotných európskych občanov – sa zavádza bez akéhokoľvek zohľadnenia dlhodobých dôsledkov.

Získajte úplné podrobnosti o tomto všetkom a ďalšie užitočné informácie v poslednej relácii „Situation Update“ vydávanej stránkou Natural News:


Autor: Mike Adams

Zdroj: naturalnews.com

Mier, láska & spravodlivosť - ak ich chceš

Americký hladomor 2022

90% zemí světa plánuje digitální měnu centrální banky
Public domain
One more comment from Martin - Patrón Svätý Malachiáš